Fodor Gábor az egyházi fenntartású iskolákkal kapcsán úgy fogalmazott, hogy azok indokolatlan versenyelőnyben vannak az önkormányzati és alapítványi intézményekkel szemben, mivel több támogatásban részesednek az államtól. – Az egyházakat az esélyegyenlőség jegyében támogassák azok, akik akarják. Ösztönözzék és győzzék meg a felekezetek a híveket, hogy szükség van a pénzügyi támogatásukra – mondta az SZDSZ-es ügyvivő.
Az SZDSZ azt sem tartja helyesnek, hogy az szja egyházaknak felajánlható, egyszázalékos támogatásra vonatkozóan a vatikáni szerződés biztosítékot tartalmaz arra, hogy ha nem gyűlik ebből össze annyi, amennyire számíthattak volna az egyházak, akkor is van egy bizonyos összeg, amit biztosan megkap a katolikus egyház. Gusztos Péter, a párt másik ügyvivője kifejtette: nem tudtak arról, hogy tegnap az egyház-finanszírozás kérdéséről tárgyal Hiller István az egyházak képviselőivel. Fodor Gábor azonban úgy vélekedett: a vatikáni megállapodásról lényegét tekintve hasonlóan gondolkodnak a szocialisták és a szabad demokraták. Az SZDSZ emellett azt tervezi, hogy a jogalkotásban lép fel erélyesen a női esélyegyenlőség kiterjesztése, a homoszexuálisok és heteroszexuálisok regisztrált élettársi kapcsolata, valamint öröklési joguk kiterjesztéséért és az iskolai szegregáció ellen.
– Már megszoktuk, hogy válságok idején a SZDSZ előveszi az egyházellenes kártyát, s valami ködös esélyegyenlőségre hivatkozva ismét megkurtítanák az egyházi intézmények, elsősorban az iskolák támogatását, és kezdeményezik annak a vatikáni szerződésnek az újratárgyalását, amelyet egyébként 1996-ban éppen az SZDSZ segedelmével létrejött Horn-kormány kötött meg a Szentszékkel – reagált közleményben a KDNP. A kereszténydemokraták úgy ítélik meg, hogy az SZDSZ a társadalom égető kérdéseiről kívánja elterelni a figyelmet, amikor sokadszorra is a homoszexuálisok házasságán, a szegregáció parancsszóval történő megszüntetésén, vagy a vatikáni szerződés felülvizsgálatán lovagol.
Magyar Péter a nők elleni erőszak napját alapította meg