Haladék az ebkínzónak

Augusztusban folytatódik az állatkínzással vádolt Örsi András pere, akitől márciusban több mint kétszáz kutyát foglalt le a rendőrség. Az ebekről az állam helyett civilek gondoskodnak.

2006. 06. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Maradandó viselkedéskárosodást szenvedtek a soproni Örsi Andrástól lefoglalt kutyák – tájékoztatta lapunkat Pongrácz Péter, az ELTE etológiai tanszékének munkatársa, akit a rendőrség kért fel szakértőként az ügyben, és a bíróság is meghallgatott. Miként megírtuk: márciusban az állatkínzással gyanúsított, majd megvádolt Örsi Andrástól 209 rossz állapotban lévő, genetikailag is súlyosan sérült, emberi közelséghez nem szokott magyar terelőkutyát és azok keverékeit, illetve 61 lefagyasztott tetemet foglalt le a rendőrség. A Soproni Városi Bíróságon az ügy első, keddi tárgyalásán Örsi azt állította: az állatok egymás közötti párosításával új magyar kutyafajta 23 egyedét tenyésztette ki.
Pongrácz szerint a pszichésen sérült állatok közül csak azokat lehet megmenteni, amelyek nem Örsinél születtek, vagy három-négy hónapnál rövidebb ideig éltek ott.
Árkosi József, a Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség szakértője érthetetlennek tartja, hogy a tárgyalást csak augusztusban folytatják. Az állam helyett ugyanis hónapok óta civilek látják el az ebeket. Márciusban Örsi tizenhat állatot kiválasztott, ezeket azóta a soproni gyepmesteri telepen tartják. A tárgyalás végén Örsi ügyvédje két saját szakértő meghallgatását kérte a bíróságtól. Egyikük most kívánja megvizsgálni a kiválasztott kutyákat, hogy bizonyítsa: a soproni telepen nem volt állatkínzás.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.