„Gyurcsányi! Aki hazudik, az lop is! Hol a lé?”, „Állítsuk le Gyurcsány hazugsággyárát!”, „Csak rajtunk múlik, kergessük el őket!” – többek között ilyen transzparenseket emeltek magasba a tüntetők. Takács András, a rendezvény egyik szervezője emlékeztetett: Ukrajnában a kitartás kormányt döntött, idehaza is eljött a tettek és a cselekvés ideje. A szónok felvetette annak lehetőségét, hogy a tüntetés akár szombatig folytatódjon, mert – mint mondta – erre van jogi lehetőség. Czakó Gábor író szerint ha volna ma Magyarországon köztársaság, akkor a kormány a bazilika előtt térdelne szőrzsákban, és Szent István király bocsánatát kérné.
*
Úgy vélte, a kormány legnagyobb bűne nem az, hogy tönkretette az ország gazdaságát, hanem hogy megölték – az amúgy sokat hivatkozott – köztársaság lelkét: a nyelvet, hiszen felrúgták az igazmondás rendjét. Elmondása szerint ma más nyelvet beszélünk, mint Szent István idejében, az akkori kézlevágást ma kiigazításnak nevezik, a szegények sanyargatását pedig igazságosságnak. – Ezért értelmetlen többé a párbeszéd, a megértés lehetősége – fogalmazott Czakó Gábor.
Csath Magdolna közgazdász arról beszélt, hogy ma Magyarország az EU szégyenpadján ül, holott Kelet-Európa Svájca is lehetne. Szerinte a megszorítás nem más, mint gazdasági zsarnokság, gazdasági diktatúra, amelyben nem azok fizetnek, akik pazaroltak. A pocsékolásra példaként említette többek között a körúti villamosok beszerzését, a Hankook gumigyárnak adott állami támogatást vagy a PPP-konstrukcióban épülő autópályák ügyét. Csath Magdolna szerint a megszorítások következtében rengeteg magyar vállalkozás fog csődbe menni, nő a munkanélküliség, drámai életszínvonal-csökkenés következik be, emelkedik az infláció, és tovább csökken hazánk népessége.
Az eseményen képviseltette magát a Jobbik Magyarországért mozgalom, valamint a Munkáspárt és annak elnöke, Thürmer Gyula is.
publicisztika a 6. oldalon
A fiatalokat is komolyan veszélyezteti ma már a kiberbűnözés