Verespataki földet kap Gyurcsány

Demonstrációt tart a jövő héten a Greenpeace, ahol át kívánják adni Gyurcsány Ferencnek a tulajdonigazolást arról, hogy egy négyzetméternyi földet vásároltak számára az erdélyi Verespatakon. A szervezet azt várja: a kormányfő földtulajdonosként többet tesz majd a bányaberuházás ellen. Gyurcsány úgy reagált: bár számos ponton osztja a civilek aggodalmát, egyelőre nem tesz eleget a felhívásnak, és nem tervezi, hogy személyesen tekinti meg ajándék földtulajdonát.

2006. 07. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy négyzetméternyi földet vásárolt a Greenpeace Magyarország Egyesület Gyurcsány Ferenc kormányfő részére az erdélyi Verespatakon. A zöldszervezet a verespataki aranybánya-beruházás ellen küzdő Alburnus Maior nevű, helyi zöldszervezettel működik együtt, neves személyiségek nevében vásárolnak földet, így kérve segítségüket a projekt megvalósulása ellen. Azt remélik, hogy Gyurcsány Ferenc kormányfő ingatlantulajdonosként a földjének felelős gazdája lesz, és minden eszközzel megakadályozza a beruházást, amely véleményük szerint megvalósulása esetén több nemzetközi egyezményt is megsértene. Ismert: az óriás aranybánya tervezett ciános zagytározója a Maroson keresztül hazánkat is fenyegetné. – Ünnepélyes keretek között, demonstráció formájában, július 14-én kívánjuk átadni a megvásárolt földről szóló igazolást a miniszterelnöknek – tájékoztatta lapunkat Mózes Szabina, a Greenpeace sajtószóvivője, aki hozzáfűzte: ezzel is szeretnék felhívni a figyelmet arra, a kormánynak nem elég csak beszélni arról, hogy ellenzik a verespataki a beruházást, hanem fel kell lépnie azzal szemben.
A miniszterelnök szerint a magyar kormány és a szóban forgó civil szervezet céljai számos ponton találkoznak egymással. – Gyurcsány Ferenc a szakminisztériumon keresztül fokozott figyelemmel kíséri a jelentős környezeti hatásokkal járó beruházást. Fontosnak tartja, hogy meg lehessen akadályozni a korábbihoz hasonló természeti katasztrófákat. A magyar szakértők már dolgoznak a beruházó által benyújtott hatástanulmány véleményezésén, amelyet július 20-án vitatnak meg román kollégáikkal. Ha a tanulmányból az derül ki, hogy a bánya károsítja a környezetet, a kormány megteszi a szükséges lépéseket – tájékoztatta lapunkat a Kormányszóvivői Iroda, amely azt is elárulta, hogy a miniszterelnök tervezett programjai között egyelőre nem szerepel, hogy meglátogatja frissen kapott földtulajdonát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.