A válság jelei a fővárosban

A fővárosi önkormányzat likviditási válságba kerül – állítja Atkári János jogköreitől megfosztott főpolgármester-helyettes. A politikus szerint csak a közlekedési beruházásokra összpontosít a városvezetés, nem számol viszont az állami szigorító intézkedések Budapestre gyakorolt hatásával, az infláció emelkedésével, így a jövőben lenullázódhatnak a városrehabilitációra, az egészségügyre és a szociálpolitikára fordítandó pénzek, s további részvényprivatizáció várható.

2006. 08. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gazdasági szakember, aki egyben független fővárosi képviselő, kifejtette: a hitelfelvételekkel, a tartalékok felélésével már az idei évre vonatkozóan is rezeg a léc, megáll-e a költségvetés. A büdzsé október-novemberre prognosztizált hiányának betömésén valamelyest segíthet a budapesti beruházások megvalósulásának csúszása, késlekedése – tette hozzá a Magyar Nemzetnek nyilatkozva az SZDSZ-frakcióból tavaly kizárt városatya. Jövőre, de főképp a további években egyszerűen lenullázódnak a fővárosi ágazatok fejlesztésére fordítható keretek, megszűnik a szolgáltató város, így semennyi pénz nem jut majd városrehabilitációra, egészségügyre, szociálpolitikára – hangsúlyozta Atkári János. A főpolgármester-helyettes szerint bármennyire is jó lehet a főváros és az állam viszonya, egyszerűen megfeledkezett a mostani városvezetés a megszorító intézkedések hatásairól, az energiaárak, az infláció általános emelkedéséről és az adósságról, amely a régi forint–euró árfolyamon lett meghatározva, nem a mostanin. A gazdasági szakpolitikus úgy véli, további részvényeladásra kényszerül a város: az Elektromos Művek budapesti részvényeinek, illetve a Fővárosi Gázművek további értékesítésére.
– A fővárosnak ugyan az utóbbi években folyamatosan csökkentek a tartalékai, ám fizetési válság jelei nem mutatkoznak – közölte az MTI-vel a városháza pénzügyi bizottságának MSZP-s elnöke. Moskovits Péter kifejtette: a város gazdálkodása körültekintő, nem alakulhat ki likviditási válság. Úgy látja: a független képviselő városházi információi nem naprakészek. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a pénzmozgások mutatóit havonta vizsgálják ügyosztályi bontásban, és ennek figyelembevételével hajtják végre az idei évre tervezett részvényértékesítéseket, amelyek a fejlesztési, felújítási beruházások fedezetét biztosítják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.