José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke 2005. november 19-én Magyarországra látogatott, és négyszemközt tárgyalt Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel. A spanyol politikus múlt év őszén az egyensúlyi helyzet javítására szólította fel a magyar kormányt. José Manuel Barroso hangsúlyozta: fontos, hogy Magyarország a kitűzött időpontban bevezesse az eurót. Gyurcsány Ferenc azt válaszolta az Európai Bizottság elnökének, hogy legalább három év szükséges a stabilizációhoz, s addig ne is álmodjon arról, hogy Magyarország eleget tesz a közös valuta bevezetéséhez szükséges maastrichti feltételeknek. – Így biztosítható, hogy ne kelljen elviselhetetlen árat fizetni a közös valuta bevezetéséért – hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc, aki határozottan kijelentette, nem akarunk Párizst, nem akarunk éhséglázadást, nem akarunk fejletlenségben hagyott régiókat. – A magyarok életszínvonala sokkal alacsonyabb az európai átlagnál. Mi a fenét akar akkor tőlünk Európa? – tette fel a kérdést a magyar kormányfő. A miniszterelnök azt is leszögezte, hogy az államszerkezet, az egészségügyi rendszer és a közoktatás korszerűbbé és igazságosabbá tétele érdekében szükséges változtatások nem történhetnek meg diktátumokkal, úgy, hogy a szükséges változtatásokban nem ért egyet az ország egésze, azokat a politikai elit kikényszeríti. – Tudom, hogy mi a dolgom és tudom, hogy Magyarországnak mi a dolga: megóvni a szociális biztonságot, modernizálni az országot és egyensúlyban tartani a költségvetést – hangoztatta a miniszterelnök, s hozzátette, amíg a gazdaság ilyen jól növekszik és lesz elég elszántság a változtatásokra, Magyarország úgy fog visszatérni az egyensúlyi pályára, hogy közben nem kell érte sem modernizációs, sem elviselhetetlen szociális árat fizetni.
Gyurcsány Ferenc a Barroso-látogatás előtt két héttel, amikor vidéki lapok főszerkesztőivel találkozott, szintén határozottan kijelentette, nem akar Párizst, és soha nem fog olyan gazdasági reformot elfogadni, mint Szlovákia, amelynek éhséglázadás és gyújtogatás lett a következménye.
Eszmecserét folytatott az Európai Bizottság elnökével annak idején Orbán Viktor, a Fidesz elnöke is, aki arra kérte Barrosót, hogy a kormányzati hibák miatt az unió ne alkalmazzon szankciókat hazánk ellen. – Kétségkívül igaz, hogy évek óta valótlan adatokat közöl Magyarország az Európai Unió felé a költségvetés állapotáról – jelentette ki ugyanakkor Orbán Viktor a megbeszélés után.
Az első Gyurcsány-kormány még azt közölte az Európai Bizottsággal, hogy nem hajlandó a megszorítások eszközéhez nyúlni, majd a második Gyurcsány-kormány a választások után megszorítócsomagot hozott az országra. A kormányfő el akarta kerülni a gyújtogatást, a tények ezzel szemben azt bizonyítják, hogy a megszorítások, valamint a kormány másfél éven át tartó folyamatos hazudozását bizonyító hanganyag nyilvánosságra kerülése miatt lángba borult a főváros.

Jön az energiaital-tilalom, de több koffeintartalmú ital megússza ezt