Hamis tanúzás vádja a móri rablás ügyében

Vádat emelt a Budapesti Nyomozó Ügyészség hamis tanúzás miatt Kaiser Ede egykori barátnője és szülei, illetve a férfi egyik ismerőse ellen, akik a móri bankrablás tárgyalásán alibit biztosítottak az életfogytiglani fegyházra ítélt bűnözőnek.

2006. 09. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Büntetőügyben, súlyosabb bűncselekménynél elkövetett hamis tanúzással vádolja a Budapesti Nyomozó Ügyészség a Gy. család három tagját, illetve W. Szerénát, akik a móri bankrablás tárgyalásain azt állították, hogy a tényleges életfogytiglani fegyházra ítélt Kaiser Ede nem Móron, hanem csepeli otthonukban, illetve az fővárosi Astoriánál járt – tájékoztatta lapunkat Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője.
Miként megírtuk, a móri ügy elsőfokú eljárásában Kaiser Ede egyik ismerőse, W. Szeréna azt nyilatkozta, hogy a bankrablás idején Kaiser beugrott az Astoriánál lévő munkahelyére a nadrágját kivasaltatni. Kaiser távozása után öt perccel telefonon felhívta a férfit. Mobilja azonban ekkor már a csepeli adóra jelentkezett föl. Az akkori barátnő elmondta: a móri bankrablás előtti éjszakát Kaiser nála töltötte, de már néhány nappal korábban is együtt voltak. Másnap egy óra körül mentek együtt a nadrágot vasaltatni. Csepeli lakásukból Kaiser telefonált, majd együtt elmentek a férfi zuglói lakására. A szülők azt vallották, hogy a május 9-én éppen vidéki házukban voltak, és amikor napközben hazamentek, Kaiser és lányuk otthon tartózkodott.
Morvai szerint már az is megalapozta volna az eljárást, hogy a bíróság jogerősen megállapította: a bűncselekmény idején Kaisert felismerték Móron. Azonban a nyomozó ügyészség beszerezte a Gy. család és W. Szeréna híváslistáit, mobiltelefonjaik cellapozícióit, több – köztük védett, számmal jelölt – tanúk vallomásait. A többször módosított vallomásaik ellentmondásait az ügyészség feltárta. Kiderült, hogy Gy.-ék nem a vidéki házukban voltak, mivel aznap műhelyükből két üvegjavításról szóló számlát foglaltak le. Az iskolai naplóból pedig arra lehetett következtetni, hogy Kaiser barátnője csak május 9-én hiányzott az iskolából. A vádlottakra 2–8 évig tartó szabadságvesztést szabhat ki a bíróság. Az ügyészség az iratokat a Pesti Központi Kerültei Bíróságra küldte.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.