Izrael régebben gumiköpenyes acéllövedékeket használt, ám mivel rendszeresen kilőtte a palesztinok szemét, és más súlyos, akár halálos sebeket is okozott ez a fegyver, áttértek a keményen préselt gumilövedékek alkalmazására. Izrael egyébként hagyományosan könnygázgránátokat és gumilövedékeket használ tömegoszlatásra, ehhez azonban szakértők szerint nagy szakértelemre van szükség, túl közelről ugyanis könnyen halálos lehet a lövedékek hatása. Egy független felmérés szerint Izraelben a gumilövedékek okozta sebek 60 százaléka az öv felett található, ami azt valószínűsíti, hogy az azokat használó rendőrség vagy katonaság nem lábra célzott. A fejre leadott lövések okozták ugyanakkor a legsúlyosabb, sokszor maradandó sérüléseket. A vizsgálat szerint – amely a második intifáda idején történteket vette figyelembe – két embernek a szemüregén keresztül az agyába hatolt a gumilövedék.
A Dél-afrikai Köztársaságban a nyolcvanas évek közepén a fehérekből álló kormányzat is gumilövedékekkel látta el rendőrségét, ha az tüntetőkkel találkozott. A „megállítónak” elnevezett eszköz 50–100 méter között hatásos, ennél közelebbről halálos lehet, távolabbról pedig nem eléggé taglózza le az eltalált személyt. Az 1985-ben elharapódzott tüntetések során alkalmazta leginkább az apartheidet fenntartó rezsim a gumilövedékekkel való tömegoszlatást, ennek következtében meghalt egy hároméves kislány Pretoria mellett. Később, a rendszer bukása után sem hagytak fel ezzel a gyakorlattal, Dél-Afrikában és a szomszédos Namíbiában is rendszeresen könnygázt és gumilövedékeket használnak, hogy a lázadó munkásokat vagy a kormányellenes tüntetőket letörjék. Ez történt legutóbb a namíbiai fővárosban, Windhoekben, ahol az alkoholeladási törvények módosítása miatt tiltakoztak a vendéglátó-ipari alkalmazottak.
Srí Lanka népe szintén megízlelte a gumilövedékek erejét. Chandrika Bandaranaike Kumaratunga, az ország elnök asszonya 1999-ben próbálta bevezettetni az 1953-as törvénytervezetet – amely többek között büntetné a kormányszintű tárgyalásokról való tájékoztatást –, ezért tüntetést szerveztek az újságírók. Az év júliusában a rohamrendőrség könnygázzal, vízágyúval és gumilövedékekkel támadott a tiltakozókra, akik az elnök asszony háza előtt gyűltek össze.
A gumiköpenyes lövedékeket Bahreinben, a Perzsa-öböl menti egyik olajmonarchiában is használják, ahol a múlt hónapban zajlott le egy kormányellenes tüntetés. Mohammad Szahuant fejbe lőtték a rendőrök egy gumilövedékkel, s napokkal később örömmel tapasztalták, hogy már megismeri családtagjait. Argentínában fél évvel ezelőtt gyűlt össze kétszáz olajipari munkás, hogy tiltakozzon egy szakszervezeti vezető letartóztatása ellen. A patagóniai Las Heras városában háromszáz rendőr szállt szembe a tüntetőkkel, mégpedig gumilövedékekkel és könnygázgránátokkal. Latin-Amerikában egyébként teljesen természetes az említett, nem is olyan nagyon emberbaráti tömegoszlató módszer, s rendszeresek az igen súlyos sérülések.
Az Orbán Balázst támadó Polyák Gábor David Pressman pénzosztója