Drezdában Angela Merkel személyes sikerét hozta a német kereszténydemokraták kongreszszusa. A párt jövőbeni irányvonalának kialakítása viszont továbbra is nehézségeket jelent a CDU-nak. A több mint ezer küldött bizalmáról biztosította a kancellárt és szavazatainak kilencvenhárom százalékával erősítette meg pártelnöki tisztségében annak ellenére, hogy Merkel előzőleg őszintén beismerte, a szociáldemokratákkal kötött nagykoalíció nem működött kielégítően és a jövőben sem várható olyan mélyreható fordulat, amely egyszeriben lábra állítaná a köztársaságot.
A kongresszuson ismét kiütközött a kereszténydemokraták dilemmája: megfelelő középutat találni az elodázhatatlan reformpolitika és a szociális felelősségvállalás között. A bizonytalanságot mi sem mutatta ki jobban, mint az észak-rajna–vesztfáliai miniszterelnök, Jürgen Rüttgers által benyújtott javaslat kapcsán kirobbant vita a munkanélküli-segély folyósításának módosításáról az idősebb korosztály javára. A szociális igazságosság jegyében a delegáltak elfogadták ugyan a javaslatot, de ugyanakkor megrótták az indítvány kezdeményezőjét. Az alelnöki tisztségekért pályázók közül Rüttgers büntetéssel felérő eredményt (57 százalék) volt kénytelen elkönyvelni, húsz ponttal kevesebbet, mint 2004-ben. A szociális igazságosság mérlegének kiegyensúlyozása sem maradt el. A küldöttek egyetértettek Günther Ottinger baden-württembergi miniszterelnök javaslatával az elbocsátások védelmét szolgáló rendelkezések fellazításáról, azok rugalmas alkalmazásáról.
A testvérpárt Keresztényszociális Unió (CSU) nevében Edmund Stoiber figyelmeztetett arra, hogy a globalizáció növekvő nyomása nehezedik a polgárokra, akiket egy néppárt nem hagyhat magára. A CSU viszont csak akkor tud eleget tenni feladatának, ha megőrzi a keresztényi humanitás értékeit: a megbízhatóságot, a felebaráti szeretetet, a toleranciát. Külpolitikai területre térve a bajor miniszterelnök a leghatározottabban elutasította Törökország EU-felvételét.
Fotókon, ahogy fehérbe borult szinte az egész ország