Kuncze Gábor egy liberális párttól szokatlan, határozott stílusban dicsérte meg az október 23-i brutális rendőri fellépést, s szólította fel maradásra Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitányt. A szabad demokraták még hivatalban lévő elnöke szerint a demokratikus jogok védelmében föl kell tárni a szakmai hibákat, de ezekre az esetekre hivatkozva nem lehet megkérdőjelezni a rendőrség október 23-i fellépésének jogosságát, a be nem jelentett tüntetések feloszlatásának indokoltságát. Hozzátette: a rendőrség a törvényben előírt kötelességét teljesítette, amikor ezt megtette, Gergényi munkájára továbbra is szükség van a rendőrség cselekvőképességének fenntartása érdekében.
Tegnap Demszky Gábor budapesti főpolgármester is marasztalta Gergényit, mondván, a fővárosban az idén már tíz százalék körüli mértékben csökkent többek között a lopások, a gépkocsifeltörések száma, és csaknem negyedével kevesebb a lakásbetörés.
A Magyar Nemzet információi szerint számos szabad demokrata politikus és a kisebbik kormánypárt holdudvarához tartozó értelmiségi döbbent meg Kuncze Gábor és Demszky Gábor levelének stílusán és mondanivalóján egyaránt. Lapunkat úgy tájékoztatták, hogy a pártelnök közleményének üzenete teljesen távol áll a liberális értékektől. Az SZDSZ fórumain – ügyvivői testület, országos tanács – ülésein ezért feltétlenül téma lesz, kifogást emelnek a közlemények miatt, amelyeket kiadásuk előtt sem Demszky, sem Kuncze nem egyeztetett egyik párttestülettel sem. Több szabad demokrata a mérsékelt álláspontnak a híve, egyáltalán nem marasztalnák Gergényit, s bár brutális rendőrtámadásról nem beszélnek, az egyes túlkapások kivizsgálását szorgalmaznák.
Mint ismert, a Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet (TASZ) kezdeményezésére hatvan értelmiségi és közéleti aktivista nyilatkozatban ítélte el az október 23-i rendőri fellépés módját. Számos liberális személy mellett ez utóbbi levelet Kis János, az SZDSZ egyik alapítója, első elnöke is aláírta.
Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője szerint Demszky viselkedése farizeus. – A mór megtette kötelességét, a mór mehet – jellemezte a helyzetet az ellenzéki politikus.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben