Gyengélkedik a forint

Tovább emelkedett a BUX, tegnap már átlépte a 23 ezer pontos szintet. A bankközi devizapiacon viszont a hazai fizetőeszköz kurzusa az euróval szemben közel 0,50 forinttal gyengült. A BÉT-en a vezető részvények közül csak az OTP-nek és a Magyar Telekomnak nem sikerült emelkedéssel zárnia. Elemzők szerint bár a piacokon nem uralkodott általános optimizmus, a Richter, az Egis, valamint a Mol iránti érdeklődés pozitív irányba tolta a magyar indexet.

2006. 11. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emelkedéssel zárt a BUX tegnap. A magyar tőkepiaci indikátor 142,92 pontos javulással fejezte be a kereskedést. A fő mozgatórugó egyértelműen a magyar részvények olcsósága volt, meglepetésre még a gyorsjelentési szezon miatti visszafogottság sem érződött a parketten. Elemzők szerint a nemzetközi hangulat sem indokolta az emelkedést. Segített, hogy a gyógyszerpiacon megnyugodtak a kedélyek és a Mol eredményeiben is fantáziát láttak a befektetők.
Bár a BUX mérsékelt veszteséggel nyitott, hamar megkezdődött a felívelés. A növekedés délelőtt nem állt meg. Az index előbb 23050 pontra ugrott, majd délután 23066 pontra emelkedett, ahol zárt. A 0,62 százalékos javulás a Mol és a Richter részvényeinek volt köszönhető. A két papírra együttesen csaknem 8,5 milliárd forintnyi üzlet született.
Az átlagosnál magasabb, 23,3 milliárd forintos forgalomból a gyengélkedő OTP-é volt a legnagyobb részesedés. A banki részvények 0,6 százalékkal váltak olcsóbbá. Változatlan áron zárt a Magyar Telekom, a dráguló Richter 1,9 százalékkal, a Mol 1,7 százalékkal értékelődött fel. A kis forgalmú papírok sorából az Egis árfolyama nőtt a legjobban. A gyógyszergyártó értéke 2,2 százalékkal emelkedett és ára tegnap már elérte a 26600 forintot is. A Mol papírjára kedvezően hatott az a bejelentés, hogy a társaság egy éven belül oroszországi akvizícióra készül. Az olajipari cég stratégiai és üzletfejlesztési ügyvezető igazgatója, Alács Lajos a Reutersnak azt nyilatkozta, hogy a tranzakció várhatóan Oroszországban jön létre, ugyanakkor a magas olajárak csökkentik ennek lehetőségét, hiszen emiatt az iparági szereplőket nem ösztönzi semmi arra, hogy értékesítsék meglévő olajtartalékaikat – írta a portfolio.hu internetes gazdasági portál.
A bankközi devizapiacon a forint a korábbi hetekben megszokottól eltérően gyengélkedést jelzett az euróval szemben. A magyar fizetőeszköz kurzusa közel 0,50 forinttal volt drágább, mint az előző napon, azaz egy euróért tegnap a parketten 262,80 forintot is adtak. A dollárt délután 205,55–205,65 forinton jegyezték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.