Negatív hangulat uralkodott a tőkepiacokon, s bár a Budapesti Értéktőzsdén nem érződött reggel a pesszimizmus, de a kereskedés második felében az európai és később az amerikai parkettek irányából érkező impulzusok lefelé tolták a BUX kurzusát. Nyitás után délig minden befektető megelégedéssel szemlélte az eseményeket, a BUX 23 436 pontra kúszott fel, s délben is javában 23 300 pont körül állt. A nap második felében viszont lefelé mozgott, s folyamatosan vesztett értékéből. Olyannyira erőssé vált az eladási nyomás, hogy a BUX több alkalommal az előző zárószint alatti térfélen pattogott. A kereskedés vége viszont pozitív előjelet varázsolt az árfolyammutató elé, így a BUX 8,55 pontos növekedéssel, 23 162,65 ponton lépett a partvonalon túlra.
A 13,478 milliárd forintos forgalom is jól mutatta, hogy a befektetők nem voltak túl aktívak, a legnagyobb érdeklődés továbbra is az OTP részvényei iránt jelentkezett. A legnagyobb magyar pénzintézet papírjainak árfolyama 0,9 százalékkal drágult. Gyengült viszont a szintén nagy forgalmat bonyolító Mol, függetlenül azoktól a jóslatoktól, hogy a nyersolaj ára a következő hónapokban emelkedhet, tegnap gyengélkedőben volt. A nap meghatározó vesztesei az FHB- és a Richter-részvények voltak. A pénzintézet papírjaiban azért történt fordulat, mert a befektetők belátták, hogy a spekulatív árfolyam-beállítással vélhetőleg nem nagyon lehet már elérni magasabb felvásárlási árat.
Indul a BUX ETF. A BÉT és az OTP- csoport decembertől új termékkel, a BUX ETF tőzsdén kereskedett indexkövető alappal jelentkezik. A BUX ETF Alap által kibocsátott befektetési jegyek november 27. és 29. között jegyezhetők.
Havazás: újabb fontos figyelmeztetést adtak ki az utazóknak