Egyik nap fel, másik nap le: tegnap éppen lefelé tartott a pesti börze indexe, mivel a befektetők nem tudták megemészteni, hogy a chicagói beszerzésimenedzser-index a várttól eltérően nem 50 ponton stagnált, hanem 49,9 pontra esett vissza. A tengerentúli tőkepiac szereplői ettől annyira megrémültek, hogy elkezdtek eladni, az értékesítések pedig Európa-szerte lefelé nyomták az árfolyamokat. Több elemző megjegyezte, hogy az Európai Központi Bank ülése előtt a befektetők vélhetőleg az amerikai eseményekre figyelnek majd.
Nálunk minden a megszokott kerékvágásban haladt. A BUX követte a nyugat-európai indexek példáját, és a délelőtti fellendülés után egy határozott beesés következett. Az index újból 23 ezer pont alatt,
22 880,67 ponton zárt. Az igen magas, 26,75 milliárd forintos forgalom és a vezető részvények mindegyikében bekövetkezett negatív irányváltás is azt mutatta, hogy csak egy tényező befolyásolta a befektetők tegnapi hangulatát. A vezető részvények közül a legnagyobb beesést az 1,9 százalékkal lassuló OTP produkálta. A bank elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor a pénzintézet terveiről elmondta, jövőre 120–200 millió eurót költenek a leánycégek újratőkésítésére, továbbá készpénzt is megtakarítanak, hogy az osztalékot növelhessék. A pénzintézet részvényeinél csak kisebb, de még így is jelentős esést jelzett az 1,5 százalékkal gyengülő Mol és az 1,0 százalékkal olcsóbbá váló Richter. A Mol állami tulajdonban lévő részvényeit egyébként ma lehet utoljára jegyezni. A Magyar Telekom csupán 0,4 százalékkal értékelődött le. A nap meglepetését az Egis produkálta. A kisebbik gyógyszergyártó a héten jól tartotta magát, ki tudta védeni a tőkepiaci ingadozásokat, de tegnap átvette a parkett hangulatát, és ezúttal gyengüléssel fejezte be a napot. Az Egis három százalékkal értékelődött le végül.
A Credit Suisse nap folyamán nyilvánosságra hozott elemzéséből időközben kiderült, hogy a térség országainak részvénypiacai között a magyar tőzsde nem tartozik a legnagyobb növekedési potenciállal rendelkező parkettek közé. A Credit Suisse elemzése Lengyelországot és Magyarországot állítja középpontba. Jelenleg Lengyelország megítélése a jobb, részvényeit felülsúlyozásra ajánlják. A magyar részvények közül a Mol és az OTP papírjai részesülnek kedvező megítélésben. Az orosz részvényekre alulsúlyozást tanácsol az elemzés. Hazánkban továbbra sem bízik a bank, így ügyfeleinek igen jelentős mértékű alulsúlyozottságot javasol a magyar papírokkal kapcsolatban.
Kiderült, hogyan bukott le Till Tamás gyilkosa