Körözik Fenyő János vélt gyilkosát

Ismét egy albán származású férfit keres a rendőrség a Fenyő-gyilkosság ügyében. A Sefedini Gvin nevű, a bűncselekmény idején szerbia-montenegrói állampolgárságú férfi ellen nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. Az adatok szerint a külföldi végzett nyolc éve az üzletemberrel.

2006. 12. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még január 12-én bocsátott ki nemzetközi elfogatóparancsot a Fenyő-gyilkosság lehetséges elkövetője, az albán származású, a bűncselekmény idején szerbia-montenegrói állampolgárságú, harminckét éves Sefedini Gvin ellen a Fővárosi Főügyészség – tudta meg lapunk. Mivel csak annyi bizonyos, hogy az Agin becenevű férfi nincs Magyarországon, az elfogatóparancs nyolc uniós országra, valamint a volt Jugoszlávia tagállamaira érvényes. Az albánt előre kitervelten elkövetett emberölés miatt számoltatná el a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), mert több tanúvallomás szerint a férfi lőtte le 1998-ban Fenyő János médiavállalkozót. Rajta kívül több külföldit is keresnek, de mivel némelyiküknek csak a beceneve ismeretes, illetve a gyilkosságban való részvételükre kevés adat utal, ellenük még nem adtak ki körözést. Információink szerint Agin több millió forintot kapott az emberölésért, majd rögtön távozott Magyarországról.
Az NNI szóvivője, Horváczy Emese lapunknak megerősítette, hogy az említett férfit valóban keresik, de a nyomozás érdekében mást nem kívánt elmondani. Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője azzal egészítette ki értesülésünket, hogy az ügyészség kiemelt ügyek osztálya bocsátotta ki a nemzetközi elfogatóparancsot a férfi ellen, aki közvetlen összefüggésbe hozható a Fenyő-gyilkossággal. Részleteket azonban Morvai sem közölt.
Emlékezetes: 1998. február 11-én, a délután öt óra körüli csúcsforgalomban a budai Margit utca 2–4. számú ház előtt három férfi várakozott egy fehér Mitsubishiben. Egész nap figyelték Fenyő Jánost, s amikor Mercedese a kocsijukhoz ért, egyikük kiszállt, és közvetlen közelről több mint tíz lövést adott le rá kilenc milliméteres, Agram–2000-es géppisztolyából. Az egyedül utazó üzletember azonnal meghalt. Az akkor húsz év körüli tettes ezután a közelben parkoló autó alá dobta a fegyverét, levetette, majd behajította kabátját egy kapualjba, és gyalog elmenekült. A közelben járőröző rendőrök azonnal a menekülő Mitsubishi után indultak, de nem sikerült megtalálniuk.
Hetekkel az esemény után a rendőrség az elkövetők közül többet azonosított, köztük az albán származású Acifi Nijazit név szerint is megemlítette, de a férfi tisztázta magát. A rendőrség négy évvel később megszüntette a nyomozást, miután annak határidejét többször meghosszabbították. A döntést akkor azzal indokolták, hogy az ügyben nem kerültek elő olyan adatok, amelyek a gyilkosság felbujtójához vagy végrehajtójához vezettek volna. Pedig az NNI döglött ügyek osztályának vezetője, Kovács Lajos korábbi nyilatkozata szerint több nyomot sikerült rögzíteni a helyszínen, mint egy lakásban elkövetett, „átlagos” emberöléskor. Az NNI ezért két éve újraindította a vizsgálatot, amelynek adatai arra engednek következtetni, hogy a profi bérgyilkosságban legalább 10-15-en – köztük külföldiek – vettek részt.
A megbízó személyével összefüggésben számos pletyka terjedt el a sajtóban. Többek egy médiavállalkozót, mások egy bankárt „láttak” a felbujtó képében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.