Szolgálnak és bírságolnak

Az idén eddig 5,6 milliárd forint bírságot szabott ki a rendőrség. A következő évre elkészülő összesítés várható mérlege hasonló lehet a tavalyihoz, amely kilencmilliárd forint volt.

2006. 12. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gyorshajtás vezeti a szabálytalankodók feketelistáját, de általában elmondható, hogy a közlekedési szabálysértések adják a kivetett bírságok kilencven százalékát – nyilatkozta lapunknak Szabóné dr. Gáspár Erzsébet alezredes, az ORFK szabálysértési osztályának vezetője. Hozzátette: a fennmaradó tízszázaléknyi bírságot a közrend vagy a közbiztonság elleni vétségek miatt szabja ki a rendőrség. Tavaly országosan négyszázezer embert 5,5 milliárd forintra büntetett meg a hatóság. Ennek 43 százalékát fizetik ki időben. Ha ezt nem teszik meg, akkor a dolgozó munkabéréből letiltják az összeget, vagy adóhatósági végrehajtást kezdeményeznek. Közérdekű munkára is át lehet váltani a bírságot napi ötezer forintjával, de ha a szabálytalankodó nem akar dolgozni, akkor elzárással is sújtható – fűzte hozzá az alezredes asszony.
Az év felében már kétszázezer személy ellen indult szabálysértési eljárás, amelyben a rendőrség 2,5 milliárd forintnyi bírságot rótt ki. Ám a jövőre elkészülő összesítés várhatóan hasonló összegű lesz, mint a tavalyi mérleg.
Az ORFK októberig összesített adatai szerint az idén a rendőrjárőrök 683 ezer közlekedőre összesen 3,2 milliárd forintos helyszíni bírságot vetettek ki. Ez az összeg tavaly ugyanebben az időszakban hárommilliárd forint volt, a megbüntetettek száma pedig 693 ezer – tudatta lapunkkal az ORFK sajtóosztálya.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.