Új bizonyíték a móri perben?

Két tanú hazugságvizsgálatát rendelte el a megismételt móri per tegnapi tárgyalásán a Fővárosi Bíróság. Az előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottak korábban alkut ajánlottak a hatóságoknak, mondván: ismerik az igazi elkövetőket. Most azt állítják: akár Kaiser és Hajdú is lehetett a négy évvel ezelőtti véres bűncselekmény tettese.

2006. 12. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szokatlan döntést hozott tegnap a Fővárosi Bíróság büntetőtanácsa a megismételt móri perben: elrendelte két tanú hazugságvizsgálatát. A zálogházi rablássorozat egyik vádlottja, G. László, illetve a szlovák állampolgárságú, gazdasági büntetőügyei miatt szintén előzetes letartóztatásban lévő Borisz S. már többször alkut ajánlott a hatóságoknak, mondván: ismerik a móri bankrablás igazi tetteseit. Cserébe a 25 millió forintos vérdíjat, szabadságukat és biztonságuk szavatolását kérték. Ajánlatukat már a múlt hónapban is megtették a bíróságon, de konkrétumokat nem árultak el. Vallomásukban orosz üzleti érdekeket taglaltak, s határozottan kijelentették: a nyolcas gyilkossággal megvádolt Hajdú Lászlónak és a bankrablás miatt már korábban életfogytiglanra ítélt Kaiser Edének nincs köze a bűncselekményhez.
A tegnapi tárgyaláson a bíró felolvasott egy jegyzőkönyvet, amely szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársa november 29-én meghallgatta a két tanút. Bár ismét az orosz maffiát emlegették, de már nem zárták ki Kaisert és Hajdút a lehetséges tettesek közül. Állításuk szerint ugyanis a bankrablás megrendelői több alkalommal bíztak meg csepeli fiatalokat „bizonyos dolgok elvégzésével”. A Fővárosi Bíróság tanácselnöke szerint ez új bizonyítékként értékelendő, mivel számos eltérés van a tanúk korábbi, illetve a tegnap ismertetett nyilatkozata között. Szavahihetőségük ellenőrzésére ezért elrendelte a tanúk poligráfos vizsgálatát. Ha bebizonyosodik, hogy igazat mondanak, akkor a tanácselnök pótnyomozásra utasíthatja a rendőrséget.
Bírósági szakértőnk szerint tanúk hazugságvizsgálata igen szokatlan eljárás, ráadásul erre a beleegyezésük nélkül nincs mód. Szakértőnk arra is felhívta a figyelmet, hogy a gyanúsítottnak is joga van megtagadni a poligráfos vizsgálatot, nemhogy egy tanúnak, akit a törvény amúgy is igazmondásra kötelez a hatóság előtt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.