Elképesztő disznóság, aljasság, ami eddig csak a szocialisták egy részére volt jellemző – így jellemezte az SZDSZ tagtoborzását az egyik szabad demokrata forrásunk. Mások szerint ha ez így megy tovább, nem lesz értelme elnököt választani a március végi tisztújító SZDSZ-küldöttgyűlésen. Ismeretes, több száz új tagot vettek fel az elmúlt hónapokban Baranyában, ahol Wekler Ferenc a megyei elnök. A korábban szőlőültetvényeihez állami támogatást igénylő, botrányairól is elhíresült volt országgyűlési képviselő jelenleg a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke, valamint a baranyai Mecseknádasd település polgármestere. Ehhez a régióhoz tartozik Somogy és Tolna megye, ahol szintén számos új tag lépett be az SZDSZ-be. Információink szerint a szabad demokraták ügyvivői testületének ülésén óriási vita zajlott le a tagtoborzás ügyében, ám nem rendeltek el revíziót, ellenőrzést. Úgy tudjuk, ha a Kuncze Gábor, Magyar Bálint, Pető Iván, Horn Gábor, Kóka János által fémjelzett szűk pártvezetés jóváhagyásával tovább zajlik a toborzás, ami sokak szerint a gazdasági miniszter küldöttgyűlési támogatottságának „erősítése” szolgálja, akkor a botrány vége akár pártszakadás is lehet. Nemtelen eszközök bevetésével nem nyerhet senki, ha mégis, annak a legsúlyosabb következményei lehetnek – mondta egyik szabad demokrata forrásunk. Értesülésünk szerint Kóka János jövő pénteken jelenti be, hogy elindul a kisebbik kormánypárt elnöki posztjáért. Korábban már Fodor Gábor is bejelentette, hogy megméreti magát.
Tegnap Mali Zoltán – aki az önkormányzati választások előtt hetekkel lépett be az SZDSZ-be –, Drávapiski polgármestere sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta, hogy a tavaly októberben indult kampány során mintegy hétszáz új taggal bővült a párt létszáma Dél-Baranyában. A megye így hetven fővel képviseltetheti magát az országos tisztújításon. Úgy tudjuk, akadnak olyan települések, ahol szám szerint feleannyian szavaztak a legutóbbi választásokon az SZDSZ-re, mint amennyien most beléptek a pártba. Mali Zoltán azzal indokolta az SZDSZ népszerűség-növekedését, hogy a szabad demokraták politikája segíthet a szemléletmód pozitív alakításában, a helyi munka megszervezésében, a fejlesztések beindításában.
Köztudomású, öt százalék alá süllyedt az SZDSZ támogatása az eltelt időszak közvélemény-kutatásai alapján, ami már az önkormányzati választások vidéki eredményeiben is megjelent.
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt