Nem cáfolta, de nem is erősítette meg Danks Emese kormányszóvivő, hogy a Young & Rubicam nemzetközi reklámügynökség régiós igazgatója, Orbán Péter lesz a kormányzati kommunikáció egyik irányítója. Mint arról beszámoltunk, erre az évre hárommilliárd forintot, a korábbi évekhez képest nagyságrenddel többet fordíthat „önfényezésre” a kormányzat. Ez az a terület, ahol a takarékosság nem érvényesül majd. Ezenfelül az Európai Uniótól fejlesztésekre hazánkba jutó milliárdok négy százalékát szintén kommunikációra, illetve koordinációra lehet fordítani a következő években, mint ahogy a 3 milliárd forint nem tartalmazza az egyes minisztériumok reklám- és PR-költségeit sem. Mint azt megírtuk, hamarosan a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára, Gál J. Zoltán lesz Gyurcsány Ferenc kabinetfőnöke, ahogy a kommunikációs területért is ő felel majd. Az utóbbi hetekben több kommunikátor is távozott a kancelláriától, mint például Batiz András egykori szóvivő, Tóth Miklós szakállamtitkár és Szigetvári Viktor kommunikációs vezető, az MSZP volt kampányigazgatója.
Emlékezetes az is, hogy a kormány népszerűtlenségéért Gyurcsány Ferenc első helyen a gyenge kommunikációt jelölte meg. Orbán Péter az Index.hu szerint korábban Hongkongban a Colgate-Palmolive teljes ázsiai reklámtevékenységét felügyelte. A lap úgy tudja, hogy a New Yorkból hazacsábított reklámos irányíthatja majd a kormány fizetett reklámügyeit.
Mint azt megírtuk, a kabinet 2004-ben még „csak” több tíz millió forintot fizetett a kommunikációjához kapcsolódó kutatások kidolgozására. Az összegen két amerikai cég, a Greenberg Quinlan Rosner Research Inc. és a Greenberg Carville Shrum Management Ltd. osztozott, munkájukat az MSZP-frakció is feldolgozta napi politikai csatározásokhoz. Utóbbi cég vezetője az a Tal Silberstein volt, aki Ehud Barak volt izraeli miniszterelnök kampányfőnökeként is tevékenykedett. Számos kormányzati megbízást kapott már Leo Burnett is, aki például az Európa-terv népszerűsítéséért és kommunikációs tanácsadásért 750 millió forintot tehetett zsebre.
Költözik a miniszterelnök. A Miniszterelnöki Hivatal Kossuth téri épületét is eladja a kormány, kizárólag a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium székháza marad meg a mostani kormányzati épületek közül, amely Gyurcsány Ferenc főhadiszállásává válik. A kormászóvivői irodától kérdéseinkre azt válaszolták: a miniszterelnök a későbbiekben költözik ki a Parlamentből valószínűleg a jelenlegi FVM épületébe a kancelláriával és még egy másik, kisebb tárcával együtt. „Természetesen mind-ehhez átalakításokra lesz szükség az épületben, ezért a megfelelő időben meg kell kezdeni a felméréseket, egyeztetéseket. Az FVM épületének felmérése elkezdődött, de a konkrét munkálatok még nem” – áll a kormányszóvivői iroda válaszában. Cáfolták, hogy már kijelölték volna Gyurcsány Ferenc irodáját és a bontásra ítélt falakat, mondván, a költözködés időpontjáról nem születhetett döntés.
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt