Miközben a BUX irányt keresett, addig a forint árfolyama megtalálta azt a pályát, amit több elemző az elmúlt napokban megjósolt neki, azaz erősödött. A szakértők a Magyar Nemzeti Bank elnökjelöltjének személyét érintő kérdésben már hetek óta vitáztak. A piac a pénteki bejelentést örömmel nyugtázta, már pénteken is erősödött a forint az euróval szemben, és a tegnapi bankközi kereskedés során tovább javított árfolyamán.
A BÉT tegnapi zárásakor az eurót 251,35–251,45 forinton jegyezték a pénteki 252,30–252,50 forint után. A JP Morgan februári jelentése szerint akár a 250-es szint alá is kerülhet a forint, de ezt túl optimistának vélték az elemzők. Délután a lengyel zloty erősödése vitte magával a magyar valutát is, így a forint egy hónapos csúcsra kapaszkodott az euróval szemben.
Az amerikai nemzeti ünnep miatt és az ázsiai holdújév következtében a tokiói és a New York-i piacok nem nyitottak ki, így külső hatások nem érték az európai parketteket. Ennek az lett a következménye, hogy a BUX hiába emelkedett napközben 200 pontot, zárásra az indexből elolvadt a plusz. A nap végére előző értékére csúszott vissza a BUX árfolyama, sőt 3,72 ponttal mínuszba került. A vezető részvények közül egyedül az OTP tudott kitartani emelkedő iránya mellett. A bank papírjai közel egy százalékkal értékelődtek fel. A Richter nem követte a pénzügyi szolgáltatót, inkább a csökkenést erősítette azzal, hogy 2,1 százalékos veszteséget produkált. A Richter beesésének hátterében az állt, hogy az UBS leminősítette a magyar tőzsdén szereplő gyógyszergyártó cégeket. A svájci minősítés az Egist is érintette, így a kisebbik gyógyszergyártó árfolyamában is gyökeres, 0,42 százalékos negatív változás történt. A Magyar Telekom 0,3 százalékot, a Mol 0,1 százalékot veszített árából.
A kis papírok közül a Rába és a Synergon kiválóan szerepelt, de a TVK vitte el a pálmát 2,3 százalékos megugrással. Látványos emelkedéssel zárt még a Fotex is, melynek ára 1,6 százalékkal drágult.
Miért hazudott a Kádár-világ a parizerről is? - videó