A nemzetközi hatások miatt a BUX nem zárt emelkedéssel. A magyar tőkepiaci indikátorra a nagy európai tőzsdék voltak hatással. Mivel kedvező hazai hír nem érkezett, ezért a külső hatások érvényesültek – magyarázták az elemzők a tegnapi helyzetet. A BUX a kereskedés elején még emelkedőben volt, de az első óra elteltével bebukott, és a negatív tartományból zárásig nem sikerült kiemelkednie. A pesti börze mutatója végül 43 ponttal napi mélypontja felett, 24 041,97 ponton zárt.
A 65 milliárd forintos forgalom is jól mutatta, hogy a piacon az eladói oldal dominált. Az OTP esetében például a pénzintézet részvényeinek több mint két százaléka cserélt gazdát. Egy londoni OTP-tulajdonos két százalék közeli banki papírt adott el 8600 forintos részvényenkénti áron. A pénzintézet tőzsdei árfolyama tegnap 1,3 százalékkal gyengült. Hasonlóan lefelé mozgott a Magyar Telekom és a Mol is, a Richter viszont előző napi értékén zárt. A távközlési papírok 1,5 százalékkal, az olajipari részvények 0,6 százalékkal váltak olcsóbbá. A Mol visszaesése mögött még mindig a cég kedvezőtlen gazdálkodási adatai álltak.
A kisforgalmú részvények sorában a Synergon tovább menetelt előre. Az informatikai társaság árfolyama 2,2 százalékkal erősödött. A Rába viszont nem tudta tovább folytatni emelkedő irányát, így tegnap 2,8 százalékos beeséssel zárt. Az Egis – hasonlóan a Richterhez – változatlan áron fejezte be a kereskedést. Az Erste Befektetési Zrt. az Egisre adott elemzésében továbbra is felhalmozásra javasolja a gyógyszergyártó részvényeit, amely a korábbi 31 535 forintról 28 500 forintra mérsékelte 12 havi célárfolyamát. Az elemzés szerint a piac túlreagálta a negatív híreket.
Az MTI–Eco által megkérdezett elemzők szerint a tegnapi tőzsdei esés azt üzeni, hogy a következő időszakban ugyanez a folyamat várható. Erre utal egyébként a regionális piacok és a vezető tőzsdék indexeinek változása. Komolyabb csökkenés tegnap még nem következett be, de a lefelé tartó irány meglehetősen határozott.
A bankközi devizapiacon a forint az euróval szemben napközben gyengélkedett, a nap végére azonban a magyar valuta visszaerősödött a korábbi, 251,80 forintos szint közelébe. Az euróval 251,10–252,75 forint között kereskedtek, a régió valutái együtt mozogtak az euróval szemben. A dollárt délután 191,95–192,05 forinton jegyezték, kissé erősebben a hétfői, 191,35–191,45 forintnál. A piacok a japán jegybank kamatdöntésére várnak. Amennyiben a bank 0,25 százalékkal felemeli az irányadó kamatot, az kedvezőtlen lehet a magas kockázatú valuták, így a forint számára. A piac 50-50 százalék esélyt lát a kamatemelésre, illetve a változatlan kamatra – írta az MTI–Eco.
Indulhat a felvásárlás. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete jóváhagyta a Közép-európai Média és Kiadó Szolgáltató Zrt. 905 forintos nyilvános vételi ajánlatát a Bookline.hu Nyrt. részvényeire. A jóváhagyott ajánlatot tegnap tették közzé, érvényessége a közzétételt követő második munkanaptól kezdődően 30 napig tart. A vételi ajánlat lebonyolításával megbízott forgalmazó az UniCredit Bank Hungary Zrt. Az ajánlattevő az ajánlati időszak lezárása után tőzsdei vételi megbízást ad a társaság részvényeire, 900 forintos vételáron. A Közép-európai Média és Kiadó Zrt. nem kíván élni kiszorítási jogával abban az esetben sem, ha megszerzi a Bookline.hu részvényeinek több mint 90 százalékát.
50 valótlanság kevesebb mint 20 percben - Apáti Bence értékeli Magyar Péter évét