Gyurcsány Ferenc részvételével zajló események megörökítését, csakúgy, mint tavaly, az idén is a Déri és Társa Bt. végezheti a Miniszterelnöki Hivatal jóvoltából. A munkákért 7,9 millió forintot kap a Magyar Narancs egykori fotósának cége, ami több mint 650 ezer forintos havi apanázst jelent.
A Szilvásy György vezette kancellária azonban másokat is támogat. Az egykori SZDSZ-es fővárosi képviselő, majd szocialista támogatású Ráday Mihály városvédő politikus 7,2 millió forintért adhat tanácsokat a kancelláriának az épített örökséggel, műemlékvédelemmel kapcsolatban. Erre a célra egyébként rendelkezésre áll állami intézményként a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal.
Héthy Lajos volt munkaügyi közigazgatási államtitkárnak 7,2 millió forint jut a költségvetésből, s a feladata a gazdasági és szociális tanács munkájának, összetételének, „stratégiai” elgondolásainak kidolgozása lesz. Hatmillió forintért oszthatja tanácsait az a Mázsa Péter „egyéni vállalkozó” is a kancelláriának, aki mellesleg tagja az államreform-bizottságnak, korábban pedig a Medgyessy-kormány gazdasági kabinetének tanácsadója volt.
Mint korábban megírtuk, az MSZP magyarellenes népszavazási kiadványait Székelyudvarhelyen legyártató cég és Szabados Tamás volt szocialista honatya, egykori oktatási államtitkár is megbízást kapott közpénzből a Miniszterelnöki Hivataltól. A hivatal nyomdai munkáit hetvenmillió forintért az a Pauker Kft. végezheti az idén, amely 2004-ben a kettős állampolgárságról szóló népszavazás előtt Székelyudvarhelyen gyártatta le a nem szavazatra buzdító szórólapokat. A nyomda Gyurcsány Ferenc cégétől, az Altus-leányvállalattól szerezte be a nyomáshoz szükséges gumihengereket.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?