Emelkedéssel indult, majd csökkenéssel zárult tegnap a kereskedés. A BUX árfolyamában délelőtt fellendülés mutatkozott, mert a térség piacain igen jelentős vételi nyomás alakult ki. Záráskor azonban a magyar tőzsde indikátora előző értéke alá esett. A fordulatot az okozta, hogy a tengerentúlon a határidős indexek veszteséges irányba váltottak. Szakértők szerint újabb gyengülési hullám alakulhat ki a piacokon, mégpedig azért, mert az amerikai tőzsdéken a jelzálog-hitelező cégek árfolyama meredek esésnek indult. A legnagyobb amerikai jelzálog-hitelező, a Countrywide Financial Corp. bejelentette, hogy februárban minimális mértékben értékesített nem első osztályú hiteleket. A bejelentés hatására a Wachovia befektetési tanácsadó cég eladásra módosította a Countrywide-részvényekre adott korábbi ajánlatát. A piacra negatív hatással volt a Shares New Century Financial Corp. is. A társaság bejelentette, hogy nincs garancia kötelezettségeinek finanszírozására. Elemzők úgy vélik, hogy a New Century Financial a közeljövőben csődbe mehet. Ezt igazolta az is, hogy a Morgan Stanley levelet küldött a társaságnak arról, hogy az általa nyújtott 265 millió dolláros pénzügyi megállapodás körül milyen problémák merülnek fel. A levél értelmében a neves befektetési bank – csatlakozva társaihoz – beszünteti a társaság finanszírozását.
A magyar piacon tegnap 24,6 milliárd forintos forgalom alakult ki. A BUX zárásra 22 841,79 pontra esett vissza. A 0,53 százalékos veszteséget a Mol, OTP, Richter hármas esése okozta. A Magyar Telekom viszont 0,5 százalékot erősödött. A spekulatív papírok közül a Synergon – bár semmi nem indokolta – 1,4 százalékkal gyengült. A Rába viszont drágult, és hasonlóan nőtt a Graphisoft kurzusa is.
A kereskedők a nap végén elmondták, hogy iránytalan, kivárást mutató üzletmenet folyt tegnap. A befektetők az amerikai makrogazdasági adatok hatásait várják, de nagyban befolyásolja a piacot a március 15-i négynapos munkaszünet is.
Cáfolja az államtitkár Magyar Péter vádjait