Portugália alig egy hónapja igennel szavazott a művi vetélés megkönnyítéséről, és a szocialista kormányfő úgy döntött, hogy elfogadtatja a parlamenttel a lakosság döntését. José Sócrates azért is határozott így, mert a titokban elvégzett beavatkozások nagy részét Spanyolországban hajtották végre, és főleg a középosztálybeli nők tudják megfizetni mind az utazás, mind a műtét költségeit.
Portugáliából nemcsak az abortusz miatt járnak a szomszédos Spanyolországba, hanem azért is, mert ott olcsóbbak a gyógyszerek, és orvosi recept nélkül is megkapják. Tavaly a portugál állam úgy próbálta elejét venni ennek a jelenségnek, hogy hat százalékkal leszállította a gyógyszerek árát, mire a spanyolok szinte azonnal ugyanígy tettek, sőt 10-15 százalékkal olcsóbban árulják gyógyszereiket. A Görögországgal, Olaszországgal, Franciaországgal és Spanyolországgal kötött megállapodások alapján ezekben az országokban a gyógyszeráraknak ugyanannyiba kellene kerülniük, ennek ellenére csak Portugáliában drágábbak. A gyógyszerek külföldön való vásárlása már régóta szálka a portugál gyógyszerészek szemében, de a politikusokra hárítják a felelősséget, amiért még nem orvosolták ezt a jelenséget.
A portugál gazdaság egyébként nincs egyensúlyban, hiszen az Európai Bizottság a tavaly év végén nyilvánosságra hozott jelentésében figyelmeztette Görögországot, Portugáliát és Spanyolországot túl magas külső adósságai miatt. Brüsszel ezért azt javasolta, hogy a három ország a versenyképesség javítása érdekében is úgy javítsa a termelékenységet, hogy közben rugalmasabbá teszi munkaerő- és árupiacát.
Ők azok az orvosok, akik pénzért, titokban nemátalakító műtéteket végeztek Kiskunhalason