A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt és jelenlegi munkatársai egy karitatív szervezet vezetőségében tűntek fel, ami elfogadhatatlan. Nem először kerülnek az NBH munkatársai olyan területre, ahol semmi keresnivalójuk, hiszen a Fidesz egy korábbi sajtótájékoztatóján is feltűnt korában egy operatív fedésben lévő tiszt, majd a Magyar Nemzet újságírójánál jelentek meg a szolgálatok munkatársai – indokolta álláspontját Demeter Ervin. Mint arról lapunk is beszámolt, a vám- és pénzügyőrség hat személyt őrizetbe vett, akiket a Fővárosi Főügyészség előzetes letartóztatásba helyezett, mivel egy milliárdos csalás révén karitatívnak feltüntetett külföldi élelmiszer-szállítmányokat értékesített több hazai üzletláncnak az alapítvány és fő támogatója, a Herba Zrt. Demeter Ervin közölte: a közhasznú alapítvány döntéshozó szervében, a kuratóriumban szinte mindenki a titkosszolgálatok volt vagy jelenlegi alkalmazottja. Emlékeztetett, hogy ez a szervezet adott március 15-én jutalmat a Szilvásy György testvére, Szilvásy István által vezetett belügyminisztériumi kórház alkalmazottainak. Akkor az eseményen megjelent Galambos Lajos, a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója is. A kancelláriaminiszter másik testvére, Szilvásy Péter pedig az alapítvány munkatársa – mondta Demeter Ervin, aki szerint az egész ügy mutatja, hogy Szilvásy György nem alkalmas a szolgálatok felügyeletére.
A volt titkosszolgálati miniszter felhívta a figyelmet arra, hogy az igazságszolgáltatás, illetve a különböző állami, hatósági szervek befolyásolása nem új keletű próbálkozás, ennek megakadályozása érdekében meg kell tiltani, hogy a titkosszolgálatok munkatársai gazdasági társaságokban vagy civil szervezetekben tisztséget vállaljanak, kivéve, ha fedőcégről van szó, valamint ha a nemzetbiztonsági érdek ezt indokolttá teszi. Demeter Ervin megjegyezte, amikor ő felügyelte a titkosszolgálatokat, csak főigazgatói engedéllyel, rendkívül indokolt esetben vállalhatott szerepet NBH-s alkalmazott alapítványban vagy ehhez kapcsolódó gazdasági társaságban.
A hivatkozott alapítvány kuratóriumi elnöke és néhány más személy ügyében indított büntetőeljárás nem érinti az NBH egyetlen aktív vagy nyugalmazott dolgozóját sem. A szóban forgó alapítvánnyal az NBH-nak semmi néven nevezendő kapcsolata nincs és nem is volt – olvasható a Miniszterelnöki Hivatal Nemzetbiztonsági Irodájának közleményében. Hozzáfűzték: Gyarmati György, az NBH dolgozója és Simon Ibolya, az NBH nyugdíjasa saját kezdeményezésükre vesznek részt a kiemelten közhasznú karitatív szervezet tevékenységében. – Ami a Demeter Ervin által említett engedélyezési eljárást illeti, ennek szabályai nem változtak az ő minisztersége óta: Gyarmati György részvételét az erre illetékes parancsnoknak jelentette be, aki ezt tudomásul vette, az eljárás tehát mindenben megfelelt a vonatkozó, 1997-ben kelt rendelet előírásainak – érvelt a kancellária.
Mutatjuk, mit kell tennie annak a szerencsésnek, aki megnyerte a hatos lottó főnyereményét