Fél év telt el a „véres hétfő” óta

Összefogás az igazságért címmel indít programot a Civil Jogász Bizottság azért, hogy minél többen megismerhessék a tavaly őszi rendőri fellépés brutalitását, az ártatlanul meghurcolt állampolgárok kálváriáját, illetve az azok nyomán indított büntető- és szabálysértési eljárásokat. Ezek jelentős része – álláspontjuk szerint – teljességgel alaptalan. Eközben Petrétei József rendészeti miniszter tegnap megköszönte a rendőrség „áldásos” ténykedését.

2007. 04. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Morvai Krisztina, a Civil Jogász Bizottság társelnöke tegnap úgy fogalmazott: tovább küzdenek a rendőrség által tavaly ősszel brutálisan bántalmazott és „ÁVH-s módszerekkel megkínzott” ártatlan állampolgárok érdekében. Az ELTE büntetőjogásza az október 23-i kíméletlen rendőrakciók féléves évfordulója alkalmából hirdette meg az Összefogás az igazságért elnevezésű programot. Kiderült: az igazság minél szélesebb körű megismertetésére egy háromórás, a szeptember 19–21-i események, illetve az október 23-i „véres hétfő” áldozatainak beszámolóit tartalmazó ingyenes DVD terjesztésébe kezdenek.
*
A lemezhez minden hétfőn és csütörtökön 16 és 18 óra között bárki hozzájuthat a Magyarok Házában (Bp. V. kerület, Semmelweis utca 1–3.). A program további célja, hogy az alaptalanul indult eljárásokat megszüntessék, és a valódi bűnösöket felelősségre vonják – hangsúlyozta Morvai Krisztina, hozzátéve: sok esetben csupán a „bűnöző módjára” eljáró, azonosító nélküli, símaszkos rendőrök vallomása szolgál bizonyítékul a véleménynyilvánítási jogukkal élni kívánó, békés polgárok ellen. – Milyen igazságszolgáltatás az, ahol a bíró meg sem kérdezi az elé állított, véres fejű fiatal lánytól, mi történt vele, ehelyett percek alatt elrendeli az előzetes letartóztatását? – tette fel a kérdést a Civil Jogász Bizottság társelnöke.
A sajtótájékoztatón megjelent többek között két érettségizett lány, akik ellen más fiatalokkal együtt felfegyverkezve, csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak miatt folyik büntetőeljárás, illetve egy középkorú asszony, akit korábban négy (sic!) rendőr bántalmazásával gyanúsítottak meg, de ma már „csak” egy rendőr bántalmazása miatt folyik ellene eljárás. A tájékoztatón elhangzott: amennyiben az alaptalan eljárásokat nem szüntetik meg, a Civil Jogász Bizottság és a vele együttműködő Nemzeti Jogvédő Alapítvány végső esetben közkegyelmet kér az ártatlanoknak.

A rendőrség „áldásos” tevékenysége. A parlamentben is téma volt tegnap a rendőrség ténykedése. Vadai Ágnes (MSZP) például arról tájékoztatta a „képviselő elvtársakat”, hogy az Országgyűlésnek nemcsak szavakban kötelessége kifejezni köszönetét a rendőrségnek, hanem olyan szabályokat kell alkotnia, amelyek segítik a szervezet alkalmazkodását az új kihívásokhoz. Válaszul Petrétei József rendészeti miniszter megköszönte a rendőrség „áldásos” tevékenységét, hozzátéve: a magyar emberek érzik, hogy a rendőrök az ő nyugalmukért, a közrend védelméért dolgoznak. Ismert, eddig hat rendőr ellen emelt vádat az ügyészség az őszi brutális hatósági fellépés miatt, és további 31 rendőrt gyanúsítanak hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazással és testi sértéssel. Két ügyben a Rendészeti Biztonsági Szolgálat három-három munkatársa ellen emeltek vádat, akik a vádirat szerint tavaly szeptember 20-án hajnalban több földön fekvő, már védekezésre képtelen sértett fejét és testét rugdosták, ütötték tonfával. Információink szerint napokon belül újabb vádemelések várhatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.