Húsvéthétfőn sztrájkot és 25 ezres tiltakozó felvonulást tartott a rosszul fizetett közoktatási ágazat Argentína Neuquén provinciájának azonos nevű székhelyén, de az egész országban hasonló megmozdulások voltak az általános iskoláktól az egyetemekig. A szakma így tiltakozott Carlos Alberto Fuentealba, a 40 éves középiskolai kémiatanár halála miatt, aki egy napig tartó haláltusa után csütörtökön hunyt el, mert egy rendőr alig két méterről fejbe lőtte gázpisztolyával. A tüntetések után a helyi tanárok meghatározatlan időre sátrat vertek a kormányzó hivatala előtt, és folytatják az útelzárásokat is. A tiltakozók addig nem távoznak onnan, amíg nem mond le a kormányzó, az oktatási és igazságügyi felelős, nem rendezik végre bérköveteléseiket, és nem vonják felelősségre őket a történtekért. Jorge Sobisch, Neuquén kormányzója egyébként elismerte, ő adott parancsot az útelzárások felszámolására.
Az oktatási szakma munkabeszüntetését más ágazatok is követték teljes vagy részleges sztrájkkal az egész országban: a közlekedési, az egészségügyi, az igazságügyi, de még a bankszakmában is. Néstor Kirchner argentin elnök kormányzása alatt Buenos Airesben először tiltakoztak negyvenezren a város központjában. Kirchner határozottan elítélte a rendőri erőszakot, együttélésre és ésszerűségre szólította fel a feleket. Az egyik észak-argentin tartományban incidensekre került sor, miután a rendőrség könnygázzal és gumilövedékekkel oszlatta a tüntetőket.
Az események minden bizonynyal befolyásolni fogják a júliusi kormányzóválasztás előkampányát, amit az október végi elnökválasztás főpróbájának tekintenek Argentínában.

Ismét beszorult egy gyerek az 56-os emlékműbe Zuglóban – videón a mentés