Titkolják az állami megrendeléseket

A kormány nem árulja el, hogy mennyi állami megrendelést adott, illetve ad annak az öt reklámcégnek, amelyektől átigazolták Gyurcsány Ferenc kabinetjének új kommunikátorait. A kommunikációs magáncégek egy része már eddig is részesedett a közpénzekből.

2007. 04. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője arra szólította föl a Miniszterelnöki Hivatalt (MeH), hogy adjon világos és érdemi válaszokat, a közpénzeket érintő ügyekben. Feltette a kérdést, vajon miért érte meg annak az öt reklámszakembernek az üzleti szférából az állami, közigazgatásiba távoznia, akiknek a bére évente összességében 53,5 millió forintos kiadást jelent a MeH-nek, ha a kormány szerint így is jóval kevesebbet keresnek, mint korábban. Cser-Palkovics szerint csak egy oka lehet annak, hogy kevesebb pénzért hagyták ott jól menő cégeiket, állásukat: az őket korábban foglalkoztató vállalatok állami megbízásokat, támogatásokat kapnak.
Ismert, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kabinetjébe került Pimper Richárd, aki korábban az Albacomp vezérigazgató-helyettese volt, Baráth Péter – Baráth Etele volt uniós ügyekért felelős tárca nélküli miniszter fia –, a Publicis Hungary reklámügynökség igazgatója, Kirsch Erika, a McCann Erickson kommunikációs ügynökség egyik vezetője, Rózsa Gyöngyi PR-igazgató, a Lowe GGK ügynökség PR-igazgatója és Tóth András, az IFUA Horváth and Partners tanácsadó cég vezető munkatársa. Mindegyikük igazgatói, vezetői állást kapott a kormányfő kabinetjében. Cser-Palkovics emlékeztetett, korábban Szijjártó Péter Fidesz-szóvivő a parlamentben már kérdezte erről Szilvásy György kancelláriaminisztert, ám ő kötelezettségei ellenére nem adott egyértelmű választ. Az ügyet aFidesz az Országgyűlés házbizottsága elé terjeszti.
A Kormányszóvivői Iroda szerint a kért adatok nyilvánosak. A miniszterelnöki kabinetben dolgozó új vezetők korábbi munkáltatói előnyt nem élveznek. A kormány tapasztalata, hogy „egyre több, a magánszférában már bizonyított, sikeres ember hajlandó szakmai kihívásból, hazaszeretetből csatlakozni ahhoz a nagy munkához, amely Magyarország versenyképesebbé, sikeresebbé tételéhez szükséges”. Szetey Gábor személyügyi államtitkár azzal indokolta az államtitkárok 200 ezer forintos fizetésemelését, hogy növeljék a közigazgatásban dolgozók elismertségét, közelítsék a versenyszféra és az állami területen dolgozók fizetését. A minisztériumi köztisztviselők reálbére viszont idén csökken.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.