Három tüntetőt előállított a rendőrség. Közülük volt, aki tojással dobálta meg az antifasisztákat, mások csak kiabáltak. A megemlékezőket a vörös csillagos szovjet obeliszket körülvevő kordonon belül engedték, míg a tüntetők azon kívül maradtak. A „felszabadító” szovjet katonákra emlékező szervezetek, például a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége (MEASZ), görög és magyar szélsőbaloldali szervezetek, valamint több volt, illetve jelenleg is kommunista ország (a Lukasenko vezette Fehéroroszország, Kína, Oroszország) nagykövetségének képviselői a nagyobb nemzeti ünnepségeken is tapasztalható honvédségi közreműködést is kaptak: a magyar katonai zenekar szolgáltatta a zenei aláfestést, a díszszázad pedig a koszorúk elhelyezésében segédkezett. Koszorút egyébként a Honvédelmi Minisztérium államtitkára, Ivancsik Imre is elhelyezett, akárcsak a Gellért-hegyi Szabadság-szobornál.
Hanti Vilmos MSZP-tag, a MEASZ elnöke szerint az 1945. áprilisi „felszabadulásra” mindenkinek kötelező emlékezni, mert elhozta nekünk a szabadságot. (Ismert, a polgári lakosságból is tízezrek, köztük nők és gyerekek váltak a szovjet megszálló katonák áldozatává, s éppen a Szovjetunió miatt nem tudott meghonosodni a demokrácia Magyarországon a világháború után.) A jelentős rendőri készültséggel és kordonokkal védett megemlékezésen felszólalt Földes György szocialista politikus, a Politikatörténeti Intézet vezetője, Lazarovits Ernő a Mazsihisz részéről és Mécs Imre. A volt SZDSZ-es, jelenleg az MSZP-frakcióban helyet foglaló képviselő arról beszélt, hogy ez az emlékmű mementó annak a Szovjetuniónak, amely egy nemes eszme jegyében fogant, majd a népek börtönévé, diktatúrává vált.
A demonstrálók egyebek mellett az „Állítsák vissza az ereklyés országzászlót!”, a „Komcsik, haza!” és a „Davaj, csaszi!” szólamokat hangoztatták, az emlékezők pedig elénekelték az Internacionálét.
Az egyik tüntető, Gonda László, a Magyar Nemzeti Bizottság ügyvivője lapunknak úgy fogalmazott: folytatódik a magyarság megaláztatása, ennek a jelképe a vörös csillagos obeliszk is.
Vitályos Eszter: Péter, hát van neked bőr a képeden, hogy te még a nők elleni erőszakról prédikálsz?