Útközben megint eltévedt Gyurcsány

Gyurcsány Ferenc az egészségügy átalakításával kapcsolatban arról beszélt a parlamentben tegnap: a hálapénz fizetésének igazságtalanságairól kellene népszavazást kezdeményezni, nem alkotmányos válsággal riogatni. Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője – utalva a hét végi koalíciós megegyezésre – a miniszterelnök Útközben című könyvéből idézve kijelentette, a kormányfő másfél éve még a piaci alapon szerveződő egészségbiztosítás ellen volt. Semjén Zsolt (KDNP) szerint a „paktum” igazából arról szólt, hogy Gyurcsány Ferenc eladta a társadalombiztosítást a szabad demokratáknak.

Török László
2007. 06. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

E gy meggyőződés fűti a kormánypártokat: újra naggyá tenni a nemzetet, erőssé az országot. Ez azonban csak akkor sikerülhet, ha mindent az emberekre építünk – mondta napirend előtt Gyurcsány Ferenc, aki szerint a délkelet-ázsiai példát kellene követnünk, ahol „reggel, délben, este” dolgoznak az emberek, hihetetlen munkavágy hajtja őket. A miniszterelnök a gyermeknevelés kihívásaival hasonlította össze a kormány vállalkozását: a későbbi eredményekért most kell áldozatot hozni, az ugyanis nem megy, hogy „randevú, elindulni a fiúkkal a kocsmába”. Gyurcsány Ferenc az egészségügyet érintő átalakítások kapcsán a rendszer még tetten érhető igazságtalanságairól is beszélt, hogy például vasárnap 20-30 százalékkal kevesebb szülés van, mint pénteken. A kormányfő szerint a hálapénz fizetésének igazságtalanságairól kellene népszavazást kezdeményezni, nem alkotmányos válsággal riogatni, az „önbizalom-hiányos hatalmi félelmeket” kivetíteni az országra, mert ez programnak kevés.
Navracsics Tibor szerint egy tekintélyelvű diktatúrában lenne érvényes a miniszterelnöki hasonlat, miszerint az ország irányítóinak viszonya a társadalomhoz olyan, mint a szülő-gyermek kapcsolat. A Fidesz frakcióvezetője Gyurcsány Útközben című könyvéből idézve kijelentette, a kormányfő másfél éve még a piaci alapon szerveződő egészségbiztosítás ellen volt, annak „elviselhetetlen nagy kockázatai miatt”, ehhez képest a hét végén a versengő magánbiztosítók bevezetéséről állapodtak meg az SZDSZ-szel. Semjén Zsolt (KDNP) úgy vélte, a koalíciós „paktum” igazából arról szólt, hogy Gyurcsány Ferenc eladta a társadalombiztosítást a szabad demokratáknak. Az ellenzéki képviselő szerint a döntés százmilliárdos üzletet jelent az „SZDSZ üzletembereinek”. Gusztos Péter (SZDSZ) úgy véli, a közelmúlt koalíciós vitái hasznosak voltak, a verseny megjelenése csak jót tehet az egészségügynek. Viszonválaszában Gyurcsány Ferenc leszögezte: megmarad az egységes társadalombiztosítás, valamennyi biztosítottnak jár az alapellátás, akikért pedig versengeni fognak a regionális pénztárak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.