Egyelőre a Központi Nyomozó Főügyészség hivatalos személy elleni erőszak gyanújával rendelt el nyomozást a politikussal szemben. Lengyel Zoltán tegnap bemutatta azokat a sérüléseit, amelyeket hétfőre virradóra szerzett három rendőrtől a fővárosi I. kerületben az Alagút utcánál, egy igazoltatatási procedúrát követően. Egy lakásfestési munkából érkezett, s nem voltak nála okmányok. Kezén, lábán, hátán szerzett sebeiről látleletet vetetett a Szent János Kórházban, s vérvételt is kért, hogy bizonyítsa: nem volt alkoholos befolyásoltságban. A fideszes honatya tegnap az eset helyszínén kifejtette: a rendőrök nem viseltek azonosító számot, vagy legalábbis nem volt látható, mert mindhármójukon láthatósági mellény volt. – Ugyanakkor ragaszkodtam ahhoz, hogy mindaddig nem közlöm személyes adataimat, amíg a rendőrök nem igazolják magukat, akik erre nem voltak hajlandók – elevenítette fel a történéseket a politikus.
Azt is javasolta a rendőröknek, hogy miután megmutatják azonosítójukat, töltsenek ki egy papírt, amelyben lemond mentelmi jogáról. Ezt követően kirángatták autójából, letépték kezéről a fémszíjas óráját, földre teperték, fojtogatták, bántalmazták, majd az I. kerületi rendőrkapitányságra vitték. Elmondása szerint ő nem ütött meg egy rendőrt sem, nem is szidalmazta őket, csupán passzív ellenállást tanúsított – megmerevítette testét –, hogy ne tudják rángatni.
A rendőrség egészen másképpen látja a történteket. A hatóság azt közölte, hogy a testi kényszer alkalmazása arányos volt Lengyel viselkedésével. Az ellentmondások közül kirívó pont, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) állítása szerint Lengyel Zoltán a kapitányságon a földre vetette magát, majd úgy tett, mintha elájult volna, ezzel szemben a képviselő azt mondta, a rendőrségen már olyan rossz állapotban volt, hogy összeesett, néhány másodpercig a földön feküdt. Lengyel szerint nyilvánosságra kellene hozni a fogdában készült belső kamerás felvételeket. A BRFK-n viszont lapunk kérdésére azt mondták: nem ők, hanem az ügyészség folytat nyomozást, ők semmilyen formában nem akarják sérteni az eljárás érdekeit. Amíg a hatóság azt állítja, Lengyel gyorsan haladt gépkocsijával, addig a fideszes politikus azt mondta: 40 kilométer/órás sebességgel hajtott ki az alagútból, nem is tudott volna gyorsabban, mert előtte igen lassan haladt egy másik jármű. A rendőrség közleménye arra is kitér, hogy a politikus hozzátartozója – miután bevitte a kapitányságra a kért iratokat – elnézést kért Lengyel Zoltán viselkedéséért. Ezt a fideszes politikus szintén cáfolta. Lengyel mentelmi jogáról várhatóan az Országgyűlésnek kell döntést hoznia.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le