Gyurcsány kivárja az őszt

Nem lesz nyáron rendkívüli ülés a Sólyom László köztársasági elnök által az Országgyűlésnek visszadobott törvények miatt – tudtuk meg. A Fidesz arra szólította fel a kormánypártokat, hogy gondolják újra álláspontjukat, a stratégiai vállalatokat ne privatizálják, ne semmizzék ki még jobban az országot.

2007. 07. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapunk parlamenti és kormányzati forrásokból is úgy értesült, hogy a szeptember 3-án kezdődő, úgynevezett bizottsági héten – a plenáris ülés 10-én indul – tárgyalják a honatyák az államfő által megfontolásra visszaküldött vagyontörvényt és a kistérségekről szóló jogszabály módosítását, vagyis még a törvényes időkereten, hatvan napon belül.
Gyurcsány Ferenc úgy nyilatkozott, a kormány nem kezdeményezi a parlamentnél, hogy rendkívüli ülést hívjanak össze. A miniszterelnök hozzátette, az állami vagyonról szóló törvény alapján létrejövő nemzeti vagyongazdálkodási tanács emiatt a javaslatban eredetileg szereplőnél később kezdi majd meg működését. Gyurcsány megjegyezte, nem lát okot arra, hogy Sólyom László utóbbi napokban tanúsított aktivitása miatt egyeztetést kezdeményezzen a Sándor-palotával. Mint mondta, a kormányfő és a kormány tagjai, valamint az elnök között rendszeresek az egyeztetések.
Ismeretes, a köztársasági elnök arra hivatkozva nem írta alá a vagyontörvényt, hogy a jogszabály által létrehozandó nemzeti vagyongazdálkodási tanács tagjai hat évre nyernének megbízatást, hosszabb időre, mint egy kormányzati periódus. A kistérségekről szóló törvényt pedig azért küldte vissza Sólyom László, mert az önkormányzatok akarata ellenére hozna létre a jogszabály kistérségeket, illetve módosulnának azok határai.
Vizsgálja felül a kormány a vagyonnal kapcsolatos álláspontját! – szólította fel a kabinetet tegnap Szijjártó Péter. A Fidesz szóvivője szerint miután a köztársasági elnök visszaküldte a kormánypártok által elfogadott jogszabályt az Országgyűlésnek, a koalíciónak élnie kellene azzal a lehetőséggel, hogy módosítsa a stratégiai vállalatok privatizációjáról szóló elképzelését. Ellenkező esetben folytatódna Magyarország kisemmizése, a magánosítás újabb áremelkedésekhez vezetne, védtelenné, kiszolgáltatottá tenné az embereket – jegyezte meg. Szijjártó Péter emlékeztetett, hogy az MSZP korábban határozottan tagadta a stratégiai vállalatok privatizációját. A vízművek, a Magyar Posta, a villamos művek magánosítása, valamint a Nemzeti Tankönyvkiadó további privatizációja komoly áremelkedésekhez vezetne. Mint mondta, a privatizációval a kormány ott is tág teret ad a profitérdek érvényesülésének, ahol ennek nincs helye. „Mára eljutottunk oda, hogy a kormány döntéseit gyakorlatilag az mozgatja, hogy bizonyos magánzsebeket hogyan tud kitömni, és bizonyos magánérdekeknek hogyan tud megfelelni.” Vannak olyan közszolgáltatások, ahol nem elsősorban a profitnak, hanem az esélyegyenlőségnek, a szolidaritásnak, az egyenlő hozzájutásnak kell érvényesülnie – hangsúlyozta Szijjártó Péter.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.