Kiderült tehát, hogy a korábbi információinkkal ellentétben az Állami Számvevőszék (ÁSZ) 1996-os elmarasztaló jelentése végül nem akadályozta meg teljes egészében Gyurcsány Ferenc és a villamos művek közös üzletét. Emlékezetes: az MVM Rt. és a kormányfő vállalkozása közös céget alapított, ez lett a Fortus Zrt. A tervek szerint a társaság gyakorlatilag ingyen átvette volna a villamos művek négymilliárd forintos beruházással frissen elkészült olajtárolóit, egyben húszszázalékos sikerdíj fejében beékelődött volna a korábbi fűtőolaj-beszállítók és az MVM közé. – Viszonylag kis befektetéssel óriási összeghez jutott volna Gyurcsány Ferenc vállalkozása – értékelte a villamos művek igazgatósága által már jóváhagyott ügyletet 1996-ban Kovács Árpád, az ÁSZ akkori igazgatója. Az ÁSZ megállapította, hogy az üzlet többszörösen hátrányos lett volna az állami tulajdonú MVM Zrt.-re nézve.
Sáska László lapunknak adott interjújában fontosnak tartotta kiemelni: kizárólag nehézfűtőolajat importáltak, amely alkalmatlan arra, hogy üzemanyagot készítsenek belőle. A Fortus Zrt. – mint elmondta – nem keveredett bele az olajszőkítési botrányba, a cég számlái csak azért kerülhettek az olajmaffia cégeihez, mert azokkal bűnözők éltek vissza.
Szilvásy György titokminiszter tegnap közölte, az olajügyi dokumentumok nyolcvan százalékát fel lehetne oldani a titkosítás alól; ezeket már júliusban és augusztusban nyilvánosságra hozhatják.
Részletek a 4. oldalon
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat