Több szempontból is veszélyben van ma Magyarországon a demokrácia – jelentette ki Semjén Zsolt tegnap Szegeden. – Álmunkban nem gondoltuk tizenöt-tizenhét évvel ezelőtt, hogy egy jogállamban az embereket jogfosztani lehet, és ki lehet fosztani, most pedig pontosan ez történt – mondta a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke a „kék cédulás választás” 60. évfordulóján tartott megemlékezés előtti sajtótájékoztatón.
– A Gyurcsány-kormány idején az államadósság akkorára nőtt, hogy minden állampolgárnak másfél millió forint adóssága van. Eltüntették az állami vagyont, és már privatizálni akarják a regionális vízműveket is – közölte a politikus. A kereszténydemokrata képviselő azt mondta, az is a „demokrácia felszámolása”, hogy a kormány mindenfajta társadalmi konszenzus és felhatalmazás nélkül a társadalombiztosítást üzleti alapokra kívánja helyezni, a külföldi biztosítók beengedésével.
A pártelnök úgy vélte, nincs közvetlen analógia az 1947-es és a jelenlegi állapotok között, de bizonyos hasonlóságok felfedezhetők. – Történelmi tény, hogy 1947-ben a fasisztaveszélyre hivatkozva számolták fel a demokráciát, az antifasiszta jobboldali erőket Magyarországon, és a kereszténydemokrata Barankovics-pártot is azzal szorították ki a politikából, hogy szélsőjobbnak bélyegezték őket – fejtegette Semjén Zsolt. A KDNP vezetője szerint a mostani kormány tragikus teljesítményéről akarja a figyelmet elterelni azzal, hogy a Magyar Gárda kérdését erőlteti, „messze a súlyát meghaladó módon”.

Kisgyerekes apuka halt szörnyet az M3-ason