A Fidesz a lehető legrövidebb időn belül megállapodna a pártokkal, s már ősszel az Országgyűlés elé terjeszthetnék a konszenzusos javaslatot. Az ellenzéki indítványok kizárólag a költségcsökkentésről szólnak, a választások eljárási részét nem érintik a javaslatok. A Fidesz ésszerűsítené a választási informatika, illetve a nyomdai központ beszerzéseinek kiadását. Nyitrai Zsolt példaként említette, hogy a tavalyi országgyűlési választás informatikai költségei félmilliárd forinttal magasabbak voltak, mint az önkormányzatié. Eltörölnék a borítékot is, a közérdekű választási hirdetményeket pedig ingyenessé tennék. Az OVB választott tagjainak a Fidesz nem adna tiszteletdíjat, mindössze a munkájukkal összefüggő költségeket térítené meg.
Varga Mihály, a Fidesz alelnöke azt hangsúlyozta, hogy Gyurcsány Ferenc és az MSZP továbbra sem akar népszavazást, amelynek érdekében lejáratják a referendum alkotmányos intézményét, s felhasználják saját céljaikra az OVB-t. A kormányfő és a szocialisták rettegnek a referendumtól, mindenáron meg akarják akadályozni, hogy az emberek elmondhassák véleményüket azokról az intézkedésekről, amelyek meghozatalára egyáltalán nem kaptak semmifajta felhatalmazást a választóktól. Egy érvényes és eredményes népszavazásnak mindenképpen következménye kell hogy legyen a kormányra nézve, mint ahogy a Fideszre is, ha nem lesz sikeres a referendum – tette hozzá. Azzal kapcsolatban, hogy egy esetleges előre hozott választás miként következik egy sikeres népszavazásból, Varga Mihály úgy válaszolt: 2004-ben senki nem gondolta, hogy az európai parlamenti választás hatására Medgyessy Péternek távoznia kell, így miért ne feltételezhetnék azt, hogy a népszavazás, ami ráadásul hazai össztársadalmi kérdéseket érint, hatással lesz a kormányzati munkára.
Ha a Fidesz kezdeményezése nem pusztán kampányfogás, az SZDSZ kész részt venni az egyeztetéseken – mondta Horn Gábor az MTI-nek. A szabad demokrata ügyvivő közölte: üdvözli, hogy a Fidesz megváltoztatta korábbi álláspontját, és párbeszédet kezdeményez a választások lebonyolításának olcsóbbá tételéről. Az SZDSZ szerint a költségkímélés leghatékonyabb formája az általuk már korábban kezdeményezett elektronikus szavazási rendszer bevezetése lenne.
Az MSZP szerint a Fidesz el akarja terelni a figyelmet arról, hogy az általa kezdeményezett népszavazás ötmilliárd forintjába kerül az adófizetőknek – reagált Göndör István. A szocialisták frakcióvezető-helyettese szerint akkor lehetett volna leginkább csökkenteni a népszavazási költségeket, ha a Fidesz nem pártpolitikai céljaira használná ezt a fontos demokratikus intézményt, és elállt volna a népszavazásnak álcázott kormánybuktató akciójától. Az MSZP sem a boríték elhagyásában, sem abban nem partner, hogy „az OVB tagjait megbüntessék csak azért, mert a Fidesz számára kedvezőtlen döntést hoztak”.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le