Információink szerint a szőlőtelepítési botrányairól elhíresült volt parlamenti képviselő mintegy 26 millió forintot nyert el borhűtők vásárlására, bortároló, borkóstoló és látványpince kialakítására, valamint mezőgazdasági gépek beszerzésére. A legnagyobb tételt, összesen 18,6 millió forintot a borhűtők beszerzésére nyerte el Wekler, aki számos titulusa közül a több milliárd forintos fejlesztési pénzek fölött diszponáló Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke, Mecseknádasd polgármestere, a Pécsváradi Kistérségi Önkormányzati Társulás vezetője, az SZDSZ Baranya megyei elnöke s nem utolsósorban az M6-os autópálya miniszteri koordinátora.
Lapunk a Nemzeti Fejlesztési Hivataltól azt a választ kapta, hogy az úgynevezett Agrár- és vidékfejlesztési operatív program (AVOP) támogatásait a Nemzeti fejlesztési terv keretein belül nem a Bajnai Gordon által felügyelt fejlesztési ügynökség ítélte meg, hanem a földművelésügyi tárca még 2004 és 2006 között. Az AVOP pályázatai ugyanis az agrártárcához tartoznak. Ennek ellenére a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján is megtalálható, hogy Wekler Ferenc családi cége, a Gyémántfürt Kft. három alkalommal is nyert támogatást.
*
Az AVOP program révén kiosztott, vissza nem térítendő pénz nagy része uniós, míg kisebb hányada magyar költségvetési forrásokból áll össze. Emlékezetes, 2004 nyarán vihart kavart, hogy a Wekler család érdekeltségébe tartozó cégek csaknem 270 millió forintos, vissza nem térítendő állami támogatást kaptak szőlőtelepítésre. Emiatt le is kellett mondania akkor az Országgyűlés alelnöki tisztségéről. Néhány hónappal később, novemberben a Gyémántfürt Kft. húszmillió forintos állami támogatást nyert el a terület- és régiófejlesztési célelőirányzat pályázatából.
A fent leírt történet azonban független egy másik botránytól. Az SZDSZ-es politikus – Kóka János egyik fő támogatója volt az SZDSZ elnökválasztási kampányában – érdekeltségébe tartozó cégek ugyanis a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácstól is nyertek pénzt, információink szerint több tíz millió forint értékben. Tehát attól a szervezettől, amelynek ő az elnöke. Emiatt a regionális fejlesztési tanácsnál írásos önbevallás alapján indult vizsgálat, hogy a döntéshozók közül ki ítélt meg saját magának vagy családtagjainak állami pénzt. A vizsgálat szeptember közepén zárul. Ezzel kapcsolatban Wekler Ferenc alig több, mint két hét alatt homlokegyenest ellenkezőleg nyilatkozott arról: van-e olyan cége akár neki, akár a családtagjainak, akik pályázaton állami pénzt nyertek volna. A botrány egyébként úgy robbant ki, hogy a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács egyik ülésén az SZDSZ-es politikus és Dombóvár szocialista polgármestere azzal vádolta meg egymást, hogy magánvállalkozásaik olyan pénzekhez jutottak, amelyeket maga a tanács ítélt oda.
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt