Miután múlt szerdán a Budapesti Katonai Ügyészség benyújtotta a Múzeum körúti erőszakkal is gyanúsított öt rebiszes járőr elleni vádiratát, kiderült, hogy az abban szereplő történet köszönő viszonyban sincs a sértett feljelentésével. Hegedűs Antal tábornok, az ügyészség megbízott vezetője ennek ellenére lapunknak azt nyilatkozta, hogy megnyugtatóan felderítették az ügyet. Igaz, kérdésünkre elismerte, hogy nem hallgatták ki E. Zsanettet, hanem elfogadták a rendőrök vallomását úgy, ahogy van. – Ha a rendőrök a bűncselekményeket elismerték, nem kellett a bizonyítékok körébe bevonni a fiatal nő vallomását – érvelt Hegedűs Antal. Az ügyészségi vezető közölte: nem vetődött fel kétség a rebiszesek vallomásával összefüggésben, bár más bizonyíték is rendelkezésre állt, jórészt mégis az elmondásuk alapján született a vádirat.
Tuza Péter, a sértett, E. Zsanett jogi képviselője szerint az eljárásokat egyesíteni kellett volna, hiszen a két történet nem választható szét. Ráadásul a katonai ügyészség vádirata azt sugallja, hogy E. Zsanett nem mondott igazat, így akár hatással is lehet a fővárosi nyomozó ügyészség előtt folyó vizsgálatra. A tábornoknak más a véleménye: szakmai meggyőződése, hogy ezt az ügyet két eljárásban kellett lefolytatni. A törvény egyébként is ezt a megoldást írja elő nekik. Hegedűs szerint vádiratuk nem befolyásolja az alapügyet, hiszen a rendőrök sorsáról nem ők, hanem a bíróság dönt majd. Megjegyezte: kézhez kapták Tuza indítványát, amelyben az egyesítést kérte, de azt továbbküldik a bíróságra.
Miként arról lapunk beszámolt, szolgálatban kötelességszegés és hivatali visszaélés miatt vádat emelt a Budapesti Katonai Ügyészség a Múzeum körúti erőszakkal is gyanúsított öt rebiszes járőr ellen. Az előbbi bűncselekményt azzal követték el a rendőrök, hogy május 4-én, hajnalban elhagyták kijelölt szolgálati helyüket, s a korábban igazoltatott E. Zsanett lakásához hajtottak. A vádirat szerint ezt azért tették, mert a fiatal nő a Múzeum körúton nem tudta bemutatni a papírjait, amit lakása előtt adott át az egyenruhásoknak. A lányt nem jelentették fel, a helyszínen nem bírságolták meg, emiatt E. Zsanett jogtalan előnyhöz jutott: az öt rendőrből három ezzel hivatali visszaélést követett el. E. Zsanett feljelentésében viszont az áll: az őt igazoltató rendőrök egyike azt mondta, hogy gond van a forgalmival, amit pénzzel el tudnak intézni. Az állítólagos erőszak után pedig azért kísérték haza, hogy ott húszezer forintot kapjanak.
E. Zsanettet feljelentése szerint május 4-én hajnalban, a fővárosi Múzeum körúton két rendőr igazoltatta, majd három társuk jelenlétében megerőszakolták. Utána hazakísérték, és húszezer forintot elvettek tőle.
Így fogadta Orbán Viktor Volodimir Zelenszkijt - fotó