Szociális válságban vergődünk

Magyarországot másfél éve a válság, az elkeseredés és a szenvedés jellemzi; az ország szívdobbanása ez a két szó: Elég volt! – jelentette ki tegnap Orbán Viktor a Hajógyári-szigeten tartott nagygyűlésen a gyurcsányi hazugságbeszéd nyilvánosságra kerülésének első évfordulóján. A Fidesz elnöke szerint a kormány a demokrácia felségterületén kívül tanyázik.

Pál Béla
2007. 09. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A magyar ember nem szeret asztalt borogatni, megvárja, amíg betelik a pohár. Hát most betelt! – szögezte le. Mindennek okaként a hazugságot jelölte meg, s azt, hogy jelenleg a magyar a leggyengébb kormány Európában. A szónok feltette a kérdést: hol a pénz, amit eddig behajtott a kormány az emberektől és a privatizációs üzletekből, valamint ami uniós támogatásból érkezett hazánkba? Orbán szerint szociális válság alakult ki, amely újabb és újabb családokat, fiatalokat, nyugdíjasokat és dolgozókat ránt majd magával. A politikus azt ajánlotta, hogy a középosztály és a leszakadó, rászoruló rétegek kössenek egymással történelmi szövetséget a népuralom helyreállításáért. A szociális válságból való kiút első lépésének a népszavazást jelölte meg Orbán Viktor, amit a demokrácia öntisztulásának nevezett.
A Fidesz elnöke reményét fejezte ki, hogy egymással ellentétes tartalmú kérdések nem szerepelhetnek majd a népszavazáson, s az Alkotmánybíróság döntése után a köztársasági elnök még az idén kitűzi a referendum időpontját. A rendezvényen a pártelnök mellett felszólalt Navracsics Tibor parlamenti, Tarlós István fővárosi frakcióvezető és Bús Balázs, Óbuda polgármestere is.
*
Magyarországnak gyáva miniszterelnöke van – jelentette ki beszédében Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője. Szerinte ha Gyurcsány Ferenc nem lenne gyáva, akkor már megválasztásakor, 2004-ben mondta volna el az őszödi beszédet. Majd így folytatta: a kormányfő korábban nemcsak ismerte az ország helyzetét, de javaslataival befolyásolta is hazánk sorsát, később pedig fő okozója lett a mostani válságnak miniszterelnökként. Navracsics szerint ha valóban nem lenne gyáva Gyurcsány Ferenc, akkor tavaly, a választási programjának ismertetésekor is elmondhatta volna azt a beszédet, amellyel lebukott. Ha nem lenne gyáva, a nyilvánosság előtt közölte volna hazugságait és a trükkök százait a kormányfő, mint ahogy lebukása után levonta volna a következtetéseket, és nem a személyes karrierjét, hanem az ország jövőjét tartotta volna fontosabbnak. De Gyurcsány Ferenc abban bízott, hogy nem bukik le, majd pedig mindent megtett, hogy hatalomban maradhasson – jegyezte meg Navracsics Tibor. Úgy vélekedett, hogy napról napra közelebb kerülünk ahhoz az időponthoz, amikor Gyurcsány Ferenc távozik a hatalomból. Ezt többek között azzal indokolta, hogy Gyurcsány elveszítette az emberek bizalmát, a népszerűségi listák végén kullog, és hadat üzent mindent társadalmi csoportnak. Hozzátette: 23 millió románnal, határon túli magyarokkal, utcán tomboló fasizmussal és antifasizmussal riogat Gyurcsány Ferenc, miközben pártelnökként az antiszemita kitételeket megengedő elvtársait mentegeti a nemzetközi nyilvánosság előtt.
Navracsics arról is beszélt, hogy ez a kormány rendkívül szomorú örökséget hagy majd maga után a szétvert és fizetőssé tett egészségügytől a szétrombolt oktatási rendszeren keresztül, ám mint fogalmazott, a Fidesz nem lehet felelőtlen, Gyurcsány Ferenc hatalmi arroganciája nem eredményezheti a demokráciába és az ország jövőjébe vetett hit csorbulását. – Mi nem engedhetjük meg, hogy ne legyünk demokraták – hangsúlyozta a szónok. A politikus párhuzamba állította Gyurcsány Magyarországát a polgári Magyarországgal. Elmondta, míg az előbbiben az emberek nem szólnak bele a közügyek intézésébe, félelemtől vagy kiábrándultságtól fásultan nem törekednek semmire, a munka helyett a kormánynak kiszolgáltatott segélyből élők adják a társadalom többségét, addig a jövő polgári Magyarországában a törvény tisztelete lenne a szabad és civilizált élet alapja, nem a kiváltság, s megszorítások helyett növekedés, a hazugságok helyett felelős kormányzás, megaláztatások helyett megbecsülés lesz a jellemző.
Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője arról beszélt, hogy Magyarországot és Budapestet tartósan a felfordulás jellemzi. Victor Hugo szavaival élve még azt is hozzátette: „élet lélek nélkül”. Óbuda egykori polgármestere szerint hiába lepleződött le egy különleges méretű hazudozás, egyelőre nem omlott össze a rá épülő struktúra sem, a hazugság hátára egyszerűen ráírták, hogy igazság. Demszky Gábort 17 év óta regnáló autokrata főpolgármesternek nevezte. – Ma már nincs olyan, hogy Demszky és a város, csak olyan létezik, hogy Demszky és a koalíció, illetve Demszky és az SZDSZ – mondta. Bús Balázs, Óbuda fideszes polgármestere, az esemény házigazdája kijelentette, hogy a féloldalasra sikeredett rendszerváltás után ismét fel kell egyenesednünk, és világosan meg kell fogalmaznunk, nem kérünk a hazugság megaláztatásából.
– Régi politikus, régi nóta, régi semmitmondás, program sehol – összegezte Nyakó István, az MSZP szóvivője a Fidesz elnökének beszédét. Szerinte az új „európai szelek” a reformoknak és a reformpártiaknak kedveznek, az olyan politikust, mint Orbán Viktor, elfújják. Az MDF bírálta Orbán Viktort, szerinte a Fidesz elnöke nem beszélt a valós problémákról, az égető kérdésekről, így az államháztartás katasztrofális helyzetéről, a tarthatatlanul alacsony gazdasági növekedésről, az ésszerű reformokról az egészségügy és az oktatás területén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.