– A magyar ember nem szeret asztalt borogatni, megvárja, amíg betelik a pohár. Hát most betelt! – szögezte le. Mindennek okaként a hazugságot jelölte meg, s azt, hogy jelenleg a magyar a leggyengébb kormány Európában. A szónok feltette a kérdést: hol a pénz, amit eddig behajtott a kormány az emberektől és a privatizációs üzletekből, valamint ami uniós támogatásból érkezett hazánkba? Orbán szerint szociális válság alakult ki, amely újabb és újabb családokat, fiatalokat, nyugdíjasokat és dolgozókat ránt majd magával. A politikus azt ajánlotta, hogy a középosztály és a leszakadó, rászoruló rétegek kössenek egymással történelmi szövetséget a népuralom helyreállításáért. A szociális válságból való kiút első lépésének a népszavazást jelölte meg Orbán Viktor, amit a demokrácia öntisztulásának nevezett.
A Fidesz elnöke reményét fejezte ki, hogy egymással ellentétes tartalmú kérdések nem szerepelhetnek majd a népszavazáson, s az Alkotmánybíróság döntése után a köztársasági elnök még az idén kitűzi a referendum időpontját. A rendezvényen a pártelnök mellett felszólalt Navracsics Tibor parlamenti, Tarlós István fővárosi frakcióvezető és Bús Balázs, Óbuda polgármestere is.
*
Magyarországnak gyáva miniszterelnöke van – jelentette ki beszédében Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője. Szerinte ha Gyurcsány Ferenc nem lenne gyáva, akkor már megválasztásakor, 2004-ben mondta volna el az őszödi beszédet. Majd így folytatta: a kormányfő korábban nemcsak ismerte az ország helyzetét, de javaslataival befolyásolta is hazánk sorsát, később pedig fő okozója lett a mostani válságnak miniszterelnökként. Navracsics szerint ha valóban nem lenne gyáva Gyurcsány Ferenc, akkor tavaly, a választási programjának ismertetésekor is elmondhatta volna azt a beszédet, amellyel lebukott. Ha nem lenne gyáva, a nyilvánosság előtt közölte volna hazugságait és a trükkök százait a kormányfő, mint ahogy lebukása után levonta volna a következtetéseket, és nem a személyes karrierjét, hanem az ország jövőjét tartotta volna fontosabbnak. De Gyurcsány Ferenc abban bízott, hogy nem bukik le, majd pedig mindent megtett, hogy hatalomban maradhasson – jegyezte meg Navracsics Tibor. Úgy vélekedett, hogy napról napra közelebb kerülünk ahhoz az időponthoz, amikor Gyurcsány Ferenc távozik a hatalomból. Ezt többek között azzal indokolta, hogy Gyurcsány elveszítette az emberek bizalmát, a népszerűségi listák végén kullog, és hadat üzent mindent társadalmi csoportnak. Hozzátette: 23 millió románnal, határon túli magyarokkal, utcán tomboló fasizmussal és antifasizmussal riogat Gyurcsány Ferenc, miközben pártelnökként az antiszemita kitételeket megengedő elvtársait mentegeti a nemzetközi nyilvánosság előtt.
Navracsics arról is beszélt, hogy ez a kormány rendkívül szomorú örökséget hagy majd maga után a szétvert és fizetőssé tett egészségügytől a szétrombolt oktatási rendszeren keresztül, ám mint fogalmazott, a Fidesz nem lehet felelőtlen, Gyurcsány Ferenc hatalmi arroganciája nem eredményezheti a demokráciába és az ország jövőjébe vetett hit csorbulását. – Mi nem engedhetjük meg, hogy ne legyünk demokraták – hangsúlyozta a szónok. A politikus párhuzamba állította Gyurcsány Magyarországát a polgári Magyarországgal. Elmondta, míg az előbbiben az emberek nem szólnak bele a közügyek intézésébe, félelemtől vagy kiábrándultságtól fásultan nem törekednek semmire, a munka helyett a kormánynak kiszolgáltatott segélyből élők adják a társadalom többségét, addig a jövő polgári Magyarországában a törvény tisztelete lenne a szabad és civilizált élet alapja, nem a kiváltság, s megszorítások helyett növekedés, a hazugságok helyett felelős kormányzás, megaláztatások helyett megbecsülés lesz a jellemző.
Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője arról beszélt, hogy Magyarországot és Budapestet tartósan a felfordulás jellemzi. Victor Hugo szavaival élve még azt is hozzátette: „élet lélek nélkül”. Óbuda egykori polgármestere szerint hiába lepleződött le egy különleges méretű hazudozás, egyelőre nem omlott össze a rá épülő struktúra sem, a hazugság hátára egyszerűen ráírták, hogy igazság. Demszky Gábort 17 év óta regnáló autokrata főpolgármesternek nevezte. – Ma már nincs olyan, hogy Demszky és a város, csak olyan létezik, hogy Demszky és a koalíció, illetve Demszky és az SZDSZ – mondta. Bús Balázs, Óbuda fideszes polgármestere, az esemény házigazdája kijelentette, hogy a féloldalasra sikeredett rendszerváltás után ismét fel kell egyenesednünk, és világosan meg kell fogalmaznunk, nem kérünk a hazugság megaláztatásából.
– Régi politikus, régi nóta, régi semmitmondás, program sehol – összegezte Nyakó István, az MSZP szóvivője a Fidesz elnökének beszédét. Szerinte az új „európai szelek” a reformoknak és a reformpártiaknak kedveznek, az olyan politikust, mint Orbán Viktor, elfújják. Az MDF bírálta Orbán Viktort, szerinte a Fidesz elnöke nem beszélt a valós problémákról, az égető kérdésekről, így az államháztartás katasztrofális helyzetéről, a tarthatatlanul alacsony gazdasági növekedésről, az ésszerű reformokról az egészségügy és az oktatás területén.

Lépre csalták a prostituálthoz érkező férfit, súlyos büntetésre számíthatnak