2006. szeptember 19.: Durván, alpári módon és hangnemben kizavarja a Hír TV stábját az MTV sajtótájékoztatójáról és az épületből Rudi Zoltán, a közszolgálati televízió elnöke. Az MTV ostromáról egyedüli televíziós csatornaként közvetítő Hír TV-t az SZDSZ is megtámadja és bejelenti, hogy bojkottálja a polgári médiumot. Az átlátszóan alaptalan vád mindkét részről az, hogy a Hír TV etikátlan, provokatív módon tudósított az éjszakai eseményekről. Vádjaikat sem érvekkel, sem más bizonyítékkal nem tudják alátámasztani, mert a valódi ok az, hogy élő egyenes adásban láthatta a világ a történéseket, s nem csupán a kormánypárti média utólagos, tendenciózusan megvágott összeállításaiban. Ezzel szemben az ORTT nem indított eljárást az MTV műsor-szolgáltatási tevékenységének kivizsgálása érdekében. Annak ellenére nem, hogy a tiltakozók petíciójának elmaradt átvétele és tartalmának elmaradt ismertetése sértette a médiatörvényt, ráadásul jelentősen hozzájárult az események eszkalálódásához.
2006. szeptember 19.: A rendőrség előző napi megtervezett tehetetlenkedésén felbuzdult tüntetők a Köztársaság téri MSZP-székházhoz vonulnak késő este. A rendőrség ahelyett, hogy feloszlatná a be nem jelentett demonstrációt, megvárja, míg a Rákóczi úton egyre nagyobbra duzzad a tömeg. Mire a kívánt mennyiséget eléri a létszám, először a Blaha Lujza térre kísérik a velük szemben állókat, majd lecsapnak, és a körúton végig maguk előtt tolva az éjszaka folyamán fölmorzsolják a gyülekezőket. Mintegy kétszáz főt vesznek őrizetbe, nagyrészt ártatlan járókelőket, a környéken lakókat, amikor főként a mellékutcákban portyázva leszámolnak a szinte kivétel nélkül azonosító nélküli, sisakos egyenruhások, kommandósok. Baloldali személyiségek, liberális sajtómunkatársak is áldozatul estek a karhatalom bosszúszomjának, így egy ideig a balliberális média is kritikusabb hangot üt meg a példátlan, indokolatlan mértékű megtorló akció miatt. A megfélemlítés teljes körűen érinti Budapest lakosságát: olyan mellékutcákba is bőségesen lövöldözik a könnygázgránátokat, amelyekben teljes csend honol. Így még a nyitott ablaknál alvó családok is kapnak az ideggázhoz hasonló tüneteket okozó harci szerből.
2006. szeptember 20.: Este a Nyugati téren tragikomikus jeleneteknek lehetnek tanúi a békés járókelők, illetve a televíziónézők: a többségében túlsúlyos egyenruhások követhetetlen szisztéma szerint rohangálnak fel s alá a pályaudvar előtti térségen. Nem lehet tudni, miért kapnak el ötletszerűen egy-egy álldogáló embert, míg másokat még akkor sem zargatnak, ha az amúgy „vörös posztó” nemzetiszínű zászlót lengetik. Végül az Oktogon irányába szorítják a szívós munkával összeverbuvált, s felheccelt úgynevezett „randalírozókat”. Bár mindent megtesznek az ügy érdekében, mégsem sikerül az egyre gyérebb tömeget az Andrássy út, illetve a Terror Háza elé húzni. Akit azonban késő este vagy hajnalban elkapnak, azzal szemben példátlan brutalitással járnak el. Az éjszakai, illetve hajnali utcai vadászat és az állampolgárok begyűjtése – bár lankadó hatásfokkal – szintén folytatódik.
2006. szeptember 20.: Bombafenyegetés miatt meg kell szakítani a Hír TV-ben Orbán Viktorral az interjút az esti órákban.
2006. szeptember 20-ról 21-re virradó éjszaka: A rendőrség az önkényesen elfogott és bántalmazott állampolgárokat a Magyar Rádió épületének udvarára szállítja, ahol válogatott kínzásoknak veti alá őket. Hosszú ideig térdepeltetik a fallal szemben a begyűjtötteket, akiket ököllel, gumibottal ütlegelnek, vérző, súlyos sérüléseket okozva. Such György, a Magyar Rádió elnöke – miután 2007 tavaszán a Civil Jogász Bizottság beszámol a súlyos emberi jogi bűntettekről – kijelenti: semmit sem tudott arról, mi folyik az általa vezetett intézmény területén.
2006. szeptember 21.: A rendőrség lényegében ellenfél, megfélemlítendő, utcán tartózkodó lakosság nélkül marad az est és éjszaka során, így nem tudják folytatni ámokfutó zavargásaikat. Aznap csak kevés főt van alkalmuk tettleg bántalmazni. Ettől függetlenül még jó néhány embert begyűjtenek.
2006. szeptember 21.: A Fidesz kényszerből kénytelen lemondani az önkormányzati választások előtti, Hősök terére tervezett nagygyűlést. A kormány, illetve az illetékes miniszter, Szilvásy György a rendszerváltás óta elképzelhetetlen módon kinyilatkoztatja, hogy nem tudják garantálni a résztvevők biztonságát, megakadályozni az esetleges robbantásos merényleteket.
2006. szeptember 23.: A szeptemberi tüntetések kapcsán őrizetbe vettek közül 150 főt előzetes letartóztatásba helyeznek. Ezeket a döntéseket azonban utóbb a Fővárosi Bíróság csaknem kilencven százalékban megváltoztatja.
2006. október 22.: A rendőrség – ígéretei ellenére – erőszakkal kiüríti a Kossuth teret a késő esti, éjszakai órákban. A tüntetők a megállapodás szerint megengedték, hogy a rendőrség biztonsági okokból átvizsgálja a demonstrálók által használt területet a másnapi ünnepélyes zászlófelvonás előtt, a magas rangú külföldi vendégekre való tekintettel. A hatóság arra való hivatkozással, hogy veszélyes eszközöket találtak a sátrakban, nem engedte vissza a kormányellenes tüntetőket, és kiszorította őket a környékről is. Mint kiderült, a kifogásolt „harci arzenál” a francia golyójátéktól a tábori barbecue készítéséhez szükséges konyhai eszközökig és faszénig terjedt.
2006. október 23.: Reggeltől kezdve a Kossuth térre, az ünnepélyes zászlófelvonásra érkezőket sem engedik a Parlament előtti térségnek még a közelébe sem. Annak ellenére nem, hogy a tér hajnali kiürítésekor azt ígérték a rendőri vezetők, hogy délután három órára vissza lehet térni a Kossuth térre. Az elégedetlenkedőkkel a lehető legdurvábban bánnak a karhatalmisták, folyamatosan provokálva az ünnepen részt venni kívánó embereket. A délutáni órákban a polgári szövetség ünnepi megemlékezéséről egyetlen (!) perc alatt kellett volna távoznia a rendőrség szerint a több százezres tömegnek. A bejelentett befejezési időpont után ugyanis éppen ennyivel adták ki az oszlatási parancsot. Az ünnepségről távozni akaró közönségre rátolják azt a népes társaságot, amelyet az Alkotmány utcától gondosan arra terelt a kommandósok csapata, vigyázva, nehogy más irányba tudjanak a tiltakozók menetelni, mint a Fidesz-nagygyűlés színhelye. Válogatás nélkül, szükségtelenül és aránytalan mértékben lövik a gumilövedéket, könnygázgránátot öregre és fiatalra, elzárva a menekülési útvonalat a tömeg elől. Mindezen tényeket a rendőrség belső jelentése, a Papp-jelentés is elismerte. Az Astoriától a Ferenciek teréig szorítják a felheccelt polgárokat, majd az éjszakai órákban hajtóvadászatot rendeznek mindenki ellen, aki az utcán tartózkodik, függetlenül attól, részt vett-e bármilyen ünnepségen, megmozduláson. Jellemző szomorú adat: tizen-egynéhány embert lőttek szemen, többen maradandó károsodást szenvedtek.
2006. október 23. után: Megfélemlítő, a legroszszabb XX. századi hagyományokat követő módon a rendőrség törvényt sértve adatszolgáltatást kér a kórházaktól a sérültekről. A kórházak rövid ellenállás után a kért adatokat kiadták.
2006. október 23. után: Révész Máriusz fideszes képviselőt, akit a rendőrök olyan embertelenül összevertek az október 23-i ünnepség után, hogy kórházba kellett szállítani, Kuncze Gábor volt belügyminiszter állandóan kigúnyolja. Az SZDSZ-es politikus Révész Mártíriusznak titulálja a kénytelenségből még mindig kötéseket viselő honatyát, amit a parlamenti többség hangos tetszésnyilvánítással díjaz.
2006. október 27.: Egy lengyel tévéstábot fenyeget meg a rendőrség a Józsefvárosban, mert az október 23-án a rendőrök által megvert Vértesaljai László atyával akarnak a templom előtt interjút készíteni.
2006. november 15.: Ismeretlenek megkísérlik fölgyújtani a Fidesz pesterzsébeti irodáját, az épület külső falára pedig rasszista, gyűlölködő feliratokat festenek.
2006. december 19.: Veres János szándékosan lefejeli a Hír TV kameráját, amit később átlátszó módon letagad, s a véletlen számlájára ír.
2007. január 31.: Napvilágot lát, hogy az MTI tudósítóját is bilincsben tartották, megalázták és garázdaság miatt fel is jelentették a rendőrök október 23-án. A távirati iroda azonban titkolta egészen a január végi bírósági tárgyalásig, amelyen felmentik az újságírót.
2007. február 2.: A Fidesz országgyűlési képviselői elbontják a Parlament körül október 23-a óta éktelenkedő fémkordont. Minden ellenzéki képviselőt följelentenek. A következő napokban állandó látványosság, hogy a rendőrök megvárják, míg összegyűlik egy bizonyos számú demonstráló, érdeklődő, aztán komótosan kiszorítják őket a térről. (Több emberrel szemben szabálysértési eljárásokat indítottak, amelyekben már több felmentő ítélet született.)
2007. március 23. előtt: A Magyar Nemzet újságírójának, Pál Gábornak lakásán a Nemzetbiztonsági Hivatal munkatársai jelennek meg azt követően, hogy munkatársával Lesencefalun, Szilvásy György kancelláriaminiszter nagyszabású építkezésénél járt. Miután kollégánk egyértelművé tette, hogy munkáját végezte és semmilyen információval nem kíván szolgálni, a két férfi a család jelenlétében fenyegetően arról „érdeklődött”, mennyire biztos az állása.
2007. április 13.: A Szabadság téri szovjet emlékműnél lezajlott tüntetés végén Szabó László Zoltánt, a Magyar Nemzetben rendszeresen publikáló közírót megbilincselik, rabszíjra fűzik, több mint hét órán át fogva tartják. Bűne az, hogy a szokás szerint azonosító nélküli rendőröknek egy fiatallal szembeni akcióját meg akarta örökíteni.
2007. május 17.: A Szövetség az Igaz Országért Polgárjogi Mozgalom sajtótájékoztatót tart az Egészségügyi Minisztérium előtt, ám a szervezőket tizenöt-húsz rendőr már várja. Igazoltatják, majd gyülekezési joggal való visszaélés címén nem jogerősen megbírságolják őket. Hiába hivatkoznak arra, hogy az ilyen véleménynyilvánítás egy jogállamban nem bejelentésköteles.
2007. július 29.: Kiderül, hogy Vadász János volt szocialista kormánybiztos fenyegetett meg a napokban pisztolyával egy pizzafutárt a Kodály köröndnél. Előtte a balliberális sajtóban minden alapot nélkülözően Kontrát Károly volt belügyi államtitkárt, a Fidesz parlamenti képviselőjét hozták hírbe az esettel. Később az is nyilvánvalóvá válik, hogy a revolver – Vadász állításával ellentétben – éles lőfegyver volt.
2007. augusztus 16. előtt: Veres János pénzügyminiszter fiai fesztivált rendeznek a nyírbátori strandon. Az idősebb testvér – a videofelvétel tanúsága szerint – védelmi pénzt követel az egyik büféstől, hogy az árusíthasson a rendezvény idején, pedig a vállalkozót szerződése valamennyi műsor alatti nyitva tartásra jogosítja. Mivel a büfés nem hajlandó az összeg kifizetésére, az MSZP rendezvényeit szinte házi cégként biztosító In-Kal Security emberei nem engedik hozzáférni a közönséget a renitens vállalkozó pavilonjához. Veres János fiai tagadták a vádakat. Az ügyben tett feljelentést a rendőrség elutasította.
2007. augusztus 25.: Lapunk főmunkatársát, Szarka Ágotát fenyegetik és szidalmazzák a Dózsa-szobornál tartott úgynevezett antifasiszta nagygyűlésen. Mint utóbb kiderül, a Magyar Rádió nemrég elbocsátott munkatársa, Zelki János volt a fő hangadó. A tévéfelvételek tanúsága szerint lincshangulat alakul ki, s az ismert blogger, Polgár Tamás is örülhet, hogy csak földhöz csapott biciklije sínyli meg egy másik „antifasiszta” dühét. (Figyelemre méltó egybeesés: másnap szigorítják a Tomcat elleni gyanúsítást, amiért kristálycukorból és más közveszélyes anyagokból füstbombát próbált házilag fabrikálni.)
2007. szeptember 11.: Kiderül, hogy Gyurcsány Ferenc pártelnök a fideszes önkormányzatok megfigyelésére utasítja az MSZP önkormányzati képviselőit. Feladatuk: figyeljék meg, milyen megbízásokat adnak Fideszhez közeli cégeknek, illetve kit bocsátanak el az apparátusból. Ügyeljenek továbbá, nehogy a központi forrásból finanszírozott fejlesztéseket fölhasználhassa az önkormányzat saját sikereinek demonstrálására. A kommunizmusból ismerős besúgási kötelezettséget Lendvai Ildikó frakcióvezető – nyilatkozata alapján – a képviselői munka részének tekinti.
2007. szeptember 20.: Semjén Zsoltot, a KDNP képviselőcsoportjának vezetőjét halálosan megfenyegetik. Halálra ítélünk és az őszi zavargásokat kihasználva az ítéletet végre fogjuk hajtani – szerepel az Országgyűlés Hivatalába kézbesített levélben. Egy sorozat elég lesz rád! – írja a feladó.
A Fidesz szintén arról számol be, hogy az ellenzéki párt politikusainak címzett fenyegető levelek és SMS-ek megszaporodtak az utóbbi időben. Közzéteszik az egyik, Navracsics Tibor frakcióvezetőnek postázott, primitív helyesírású irományt, amelyben szintúgy egy sorozattal való leterítéssel fenyegetőznek. A Fidesz arról tájékoztat, hogy az utóbbi időben Répássy Róbert frakcióigazgató és Szijjártó Péter szóvivő is kapott levélben vagy SMS-ben fenyegetést.

Tényleg erre büszke Karácsony? – videó