Döntés a maffiaperben

Egy hét múlva dönt a Legfelsőbb Bíróság a kecskeméti maffiaper nyolc elítéltjének felülvizsgálati indítványáról. A tegnap kezdődött tárgyaláson a védők többsége vitatta a jogerősen is megállapított bűnszervezet létét. A fellebbviteli főügyészség a beadványok elutasítását kérte.

2007. 10. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megkezdődött a kecskeméti maffiaper nyolc elítéltjének felülvizsgálati tárgyalása tegnap a Legfelsőbb Bíróságon. A tanácsvezető elnapolta a tárgyalást, döntés jövő héten várható.
Emlékeztetőül: Magyarország egyik legrégebbi alvilági csoportjának vezetőit, illetve tagjait tavaly tavasszal ítélte el első fokon a Bács-Kiskun Megyei Bíróság. A vádlottakat bűnszervezetben elkövetett emberölés előkészülete, fegyvercsempészet és más bűncselekmények miatt mondták ki bűnösnek. A bíróság szerint a bűnszervezetet az elsőrendű vádlott, Radnai László irányította, ezért 12 éves fegyházbüntetést kapott, a fegyvercsempészetben részt vett a másodrendű vádlott Mészáros Péter és az ötödrendű Molnár Richárd is, ők tíz- és nyolcévi szabadságvesztést kaptak. A harmadrendű Csüllög Zsigmondra és a negyedrendű Ferencsik Attilára emberölés előkészületéért öt-, illetve hatéves fegyházbüntetést róttak. A Mészáros végrehajtó csapatához tartozókat három és tíz év közötti börtönre ítélték. Gelénesi Nándort, illetve Molnár Richárd egykori üzlettársát, Pityinger Józsefet felmentették.
Az ítélet szerint a Radnai vezette bűnszervezet 80 ezer dolláros követelést akart az Energol-ügyben vádlott V. Gábortól behajtani. Mivel egykori üzlettársuk nem fizetett, 2004 tavaszán elhatározták, hogy megölik. A férfi T. Tibortól kért védelmet, ezért a csoport vezetői úgy gondolták, hogy inkább őt lövetik le, így megszerzik V. Gábor tartozását, s egyben T. Tibor balatoni érdekeltségeit. Megegyeztek az ügy koronatanújával, a szerb Szlobodan Sztojanoviccsal, illetve a hatodrendű vádlottal, Endrigo Nemettel, hogy fegyvereket és robbanóanyagot szereznek be. Két szállítmány érkezett Magyarországra, de utóbbit a rendőrség lefülelte. A Szegedi Ítélőtábla tavaly bizonyítottnak látta az elsőfokú ítéletet, ezért Zöldi és Ábrahám büntetései enyhítésén kívül nem változtatott a Bács-Kiskun Megyei Bíróság döntésén.
A felülvizsgálati indítványokban a védők a bűnszervezet meglétét támadták, mivel szerintük hiányoztak a bűnszervezet törvényben előírt feltételei. Kérték, hogy védenceiket mentsék föl a bűnszervezetben való elkövetés vádja alól. Csüllög Zsigmond védője elmondta: a törvény szerint legalább két bűncselekményt kell elkövetni a bűnszervezetben való részvételhez, s a csoportban hosszabb ideje kell tevékenykedni. Ám Csüllög terhére egy bűntettet róttak fel, amelyre csupán két hónapig készültek.
A fellebbviteli főügyészség képviselője azonban úgy vélekedett, hogy a tanúk, a telefonlehallgatási anyagok és más bizonyítékok alátámasztják a bűnszervezet meglétét. Ezért az indítvány elutasítását kérte a bíróságon. Az ügyben jövő kedden várható döntés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.