Bizonyosan nem kaphatott volna szebb, a tájba illő ajándékot a magánkézben lévő Somogy Kertje üdülőfalu Lakner László bronzreliefjénél. A Kossuth-díjas alkotó négyszer kétméteres munkája néhány napja az édenkertként emlegetett, dombok közé zárt, észak-somogyi falu, Bonnya majdani szoborparkját ékesíti.
– Ez az első köztéri alkotása az itt kialakítandó kortárs szoborparknak, és remélem, két éven belül újabb művel, egy különleges napórával gazdagodik a Somogy Kertje – mondta Opsicsné Fodor Anikó, az üdülőfalu életre hívója. – Két és fél éve egyszer arra ébredtem, hogy napórát kell készítenem. A napóra szerintem az idő fogalmának megfejtésére irányuló egyik legizgalmasabb alkotói kísérlet – vette át a szót az üdülőfalu tulajdonosától Németh Ágnes. A képzőművész elmondta, hogy Máté Bea meditációs kertterve szerint az építész-szobrász Marton Gézával közösen készítené el a nagyméretű napórát.
– Ne csak olyan wellnessközpont legyen hazánkban, ahol a testnek adunk, hanem ahol a lélek is kap. Legyen ez itt a szellem kertje, a szellemi turizmus központja – mutat a hatalmas kiterjedésű, rusztikus épületekkel büszkélkedő üdülőfalura Németh Ágnes.
A Lakner-relief múlt hét végi avatására egybegyűltek ezúttal Japán kultúrájához is közelebb kerülhettek. Farkas Ádám szobrászművész ugyanis a szigetországi utazásairól, tapasztalatairól beszélt, Erdős György műfordító a japán irodalomról adott elő, Máté Bea pedig a távol-keleti országban készült fotóit mutatta be a ceremónián.
Nem sokáig tart már a jó idő, hirtelen érkezik a nagy lehűlés