Az ügyvéd derűlátására az adhat okot, hogy a vaskos, az ügyészség több tucat kérdésére válaszoló igazságügyi szakértői testület lényegében az E. Zsanett feljelentésében foglaltakat erősítette meg, legalábbis ami a sérüléseinek keletkezését illeti. A sebesülések időpontjára a szakvélemény szerint azonban nem adható kategorikus válasz – miként azt az első orvos szakértő tette –, mert az erőszak után kiállított nőgyógyászati látlelet szakszerűtlenül készült el – mondta el Tuza. Ugyanakkor a combokon lévő sérülések nagy valószínűséggel hátulról való megragadás alkalmával, tehát a sértett által előadott módon keletkezhettek. A testület négy-öt rendbeli, a comb kézzel való megragadását rögzítette a véleményében.
*
A vélemény írói megjegyzik azt is, hogy a nemi szerveken lévő sérülések hiánya a közösülés megtörténtét nem zárja ki, az létrejöhetett az E. Zsanett által előadott módon. Ehelyütt a szakértők visszautalnak a szakszerűtlen nőgyógyászati vizsgálatra, amelyben elmaradtak a laboratóriumi ellenőrzések. Így a közösülés nem bizonyítható, de nem is zárható ki. Tuza emlékeztetett rá, az első szakértői vélemény kategorikusan kijelentette, hogy a sérülések nem úgy és nem akkor keletkezhettek, ahogy a sértett elmondta, hanem egy, legfeljebb két héttel korábban. Mivel az időpontra nincs szakértői bizonyíték, a nyomozó hatóságnak ilyen esetben más adatra kell támaszkodnia.
Somfainé Vajda Ágnes, az egyik gyanúsított rendőr védője szerint a most elkészült szakvélemény nem vitte előre az ügyet. A két orvos szakértő ellentétes megállapításait próbálta feloldani, de tények hiányában ez nem sikerült. Szerinte ez a dokumentum is beállt a bizonyítékok sorába, s majd az ügyészség eldönti, mit kezd vele. Somfainé állítja, már csak az a kérdés, hogy a nyomozó hatóság bizonyítottság, vagy bűncselekmény hiányában szünteti meg az eljárást.
A Fővárosi Főügyészség szóvivője, Morvai Attila lapunk érdeklődésére nem kívánta kommentálni az új orvos szakértői véleményt, arra hivatkozva, hogy az ügyészség még tanulmányozza azt. Később döntenek majd arról, hogy e témakörben van-e teendőjük. Lapunk úgy értesült, hogy az ügyészség a póthaj vizsgálatának eredményét október 20-ra várja, bár kevés a valószínűsége, hogy időben elkészül ezzel a nyomszakértő. Időközben azok a gyanúsítottak, akik hazugságvizsgálatra jelentkeztek, visszavonták indítványukat, hogy ne késleltessék az ügy befejezését.
Ismeretes: E. Zsanett feljelentése szerint május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcába vitte őt, ahol ketten megerőszakolták a három másik rendőr jelenlétében. Ezután még hazakísérték, ahol húszezer forintjától megszabadították. A Fővárosi Főügyészség május 17-én jelentette be, hogy az ügyben öt rebiszes járőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség. Két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével.
Az öt rendőr ellen szeptember 12-én vádat emelt a Budapesti Katonai Ügyészség szolgálatban elkövetett kötelességszegésért, és közülük hárommal szemben hivatali visszaélés miatt is.
Politico: Trump győzelme után Orbán Viktor és szövetségesei tovább erősödnek Európában