Cristina Fernández még a legszorosabb különbség alapján is legalább 16 százalékkal vezet a többi jelölt előtt a független Clarín napilapban megjelent összesítések szerint. Argentínában – több latin-amerikai országhoz hasonlóan – akkor nem kerül sor második fordulóra, ha az első helyen álló jelölt 45 százalékot ér el. Amennyiben negyvenszázalékos az eredménye, akkor legalább tíz százalékkal kell megelőznie a második helyen álló vetélytársát a győzelemhez. Vasárnap 130 képviselő és 24 szenátor mandátuma is megújul, és a 27 régióból hétben is kormányzót választanak. Argentínában kötelező a szavazáson való részvétel.
Cristina Fernández a kampányban hangsúlyozta, hogy programja érdemben nem fog különbözni elnök férje politikájától. Bírálói szemére is vetették, hogy nincs konkrét programja. Legerősebb kihívója, a baloldali radikális Elisa Carrió (támogatottsága 23,5 százalék), mögött Roberto Lavagna, a neoliberális jobboldali közgazdász, volt gazdasági miniszter következik 19 százalékkal.
A biztos győztesre rögtön nehéz feladatok várnak. Először a Párizsi Klubbal kell tárgyalnia az államadósságokról, és nehezíti dolgát, hogy a 6,2 milliárd dollár átütemezésében a klub feltétele szerint ismét szerepet kell kapnia a Nemzetközi Valutaalapnak. (Argentína 2006 elején bezárta az IMF fővárosi irodáját.) A most kettős válságba került pénzintézet viszont továbbra is rossz emlékeket hagyott az országban a 2001 végén kirobbant gazdasági összeomlás után. Ha lassan is, de már elkezdődött a válságért való felelősségre vonás: a héten indult bírósági eljárás Fernando De la Rúa (1999– 2001) exelnök ellen, mert a bankpánik nyomán kitört tüntetések, zavargások és fosztogatások során a durva rendőri fellépés miatt öt ember életét vesztette.
A Fradi leigazolhatja Robbie Keane korábbi kedvencét, aki ma Budapestre érkezik
