Nemcsak Szilvásy György titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli minisztert, hanem két testvérét is meghallgatja az a parlamenti vizsgálóbizottság, amely az Egymásért Alapítvány működésének nemzetbiztonsági kockázatait és korrupciógyanús ügyeit veszi górcső alá. A tegnapi első ülés vizsgálóbizottságokhoz képest szokatlan módon roppant kedélyesen folyt, a tagok egyhangúlag szavaztak a bizottság ügyrendjéről és arról, kiket hallgassanak meg. A Szilvásy testvéreket azért idézik be, hogy kiderüljön, miként kerültek kapcsolatba az Egymásért Egy-Másért Alapítvánnyal, amely a vámnyomozók szerint nem fizetett meg 1,22 milliárd forintnyi vámot és áfát. A büntetőügynek hét gyanúsítottja van (köztük Földesi-Szabó László volt rendőrtiszt), akik ellen lakhelyelhagyási tilalom van érvényben. Az Egymásért Alapítvány kuratóriumában szerepet vállalt a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egyik megbízott főosztályvezetője, Gyarmati György és egy munkatársa, Simon Ibolya. Őket szintén meghallgatja majd a bizottság. Rajtuk kívül az NBH volt és jelenlegi megbízott vezetőjét (Galambos Lajost, illetve Laborc Sándort), továbbá a vám- és pénzügyőrség korábbi rendészeti főigazgatóját, Bencze Józsefet (jelenlegi országos rendőrfőkapitányt) is a bizottság elé várják.
Az ellenzéki kezdeményezésre felállított vizsgálóbizottság tisztázni szeretné, hogy milyen eredménnyel zárult az a nyomozás, amelyet évekkel ezelőtt még a szervezett bűnözés elleni igazgatóság rendőrtisztjeként Földesi-Szabó László vezetett több száz milliós, hamis váltókkal elkövetett csalás gyanújával Jakubinyi György ellen, aki utóbb az Egymásért Alapítványt létrehozta, és aki az igazságügy-miniszter javaslatára egyéni kegyelmet kapott az államfőtől.
Tóth Károly (MSZP) közölte: ez egy új típusú vizsgálóbizottság lesz, amely „halál nyugalomban” végzi majd a munkáját, és február elején remélhetőleg közös zárónyilatkozattal fejezi be ténykedését.
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?