Maga az ötlet a Hevesi Sándor Színházé – amely korábban az Egervári Várszínházzal, a nyáron pedig a hajdani zalaegerszegi szállásadó hely, a Kvártélyház udvarán tartott bemutatóval hívta fel magára a figyelmet –, a kulturális misszió támogatásáért pedig a megyei önkormányzat vezetőit illeti az elismerés. Bár volna más helye is a közgyűlési millióknak, hiszen a megyei köztestület tisztségviselői is úgy látják: Zala is a nehéz anyagi helyzetbe jutott megyék közé került, a teátrumnak adott évi negyvenhatmillió forint támogatás mellé most – hogy a falvakba is eljusson a színházi kultúra – újabb ötmilliót kapott a színház.
– Szeptember végén Lentiben tartotta első vidéki előadását az Utazó Kvártélyház című sorozat részeként a társulat, a továbbiakban pedig Molnári, Zalaszentgrót, Zalaapáti, Zalakomár, Felsőrajk és kivételként egy befogadószínházas város, Keszthely kultúrabarátai láthatják majd az Anconai szerelmesek című zenés darabot – tudtuk meg Tompagábor Kornéltól, a Zalaegerszegen már fergeteges sikerrel játszott előadás rendezőjétől. A direktortól azt is megtudtuk, hogy már újabb vállalkozást forgat a fejében. – Iskolaszínházat hoznánk létre, hogy a falusi fiatalok egészen közelről megismerkedhessenek a színészekkel, a színészmesterséggel és a színházcsinálással – mondta a társulatvezető az Utazó Kvártélyház tájékoztatóján.
Nagy utazásnak nevezte a Hevesi Sándor Színház vállalkozását Manninger Jenő. A Zala Megyei Közgyűlés elnöke lapunk kérdésére közölte: a jövőben is támogatni kívánják a színház megyejárását, mert – miközben Zala városaiban is ritkulnak a színházi előadások – a kis falvakban élők többsége egyáltalán nem jut el színházba.
– A költségvetési gondok ellenére se vontuk meg, és nem vonjuk meg a jövőben sem a színház támogatását. A korábbi évekhez hasonlóan az idén is negyvenhatmillió forint támogatást kapott a Hevesi Sándor Színház – fűzte hozzá Pintér László, a megyei közgyűlés alelnöke.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak