Egy új balatoni szervezet, a Vízbiztonsági Koordinációs Bizottság kezébe adták tegnap Siófokon a legnagyobb hazai üdülőkörzet biztonságának ügyét azzal, hogy végképp megszűnjék a segítségnyújtás és mentés egymástól független szervezése, s hogy megszűnjön a biztonságos nyaralást szavatoló segítségnyújtási, mentési eszközök párhuzamos beszerzése.
A civil vízimentő-szervezeti vezető, vízi rendészeti parancsnok, rádiós segélyhívó szakember és katasztrófavédelmi igazgató közösen készített anyagából „készültek fel” a siófoki tanácskozás résztvevői, hogy alaposan megvitassák a szakszerű vízimentő-képzés, a riasztás, a vízi katasztrófák megelőzésének, a mentésnek és az elsősegély-nyújtásnak a teendőit.
A sok feladat között leszögezték: érvényt kell szerezni a balatoni szabad strandokra vonatkozó, háromszáz méterenkénti mentőőri, elsősegélyhelyi, orvosi szolgálati előírásoknak, továbbá hogy a vízi rendészet hajóin a jövőben civil vízi mentők és búvárok is szolgálatot teljesítsenek. Az Országos Meteorológiai Szolgálat siófoki viharjelző obszervatóriuma mellett újabb állomás kialakítására is szükség lenne – hangzott el a javaslatok között.
Habár a Balaton biztonságáért felelős, különböző minisztériumokhoz tartozó szervezetek a jövőben összeadnák a biztonságra szánt költségvetési millióikat, a „Legyen a Balaton Európa legbiztonságosabb tava” program egyszeri fejlesztési költségéhez 564 millió, a program működtetéséhez pedig évi 221 millió forintra volna szükség.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak