Heinczinger István vezérigazgató szerint ugyanis nincs értelme egy-két évre megoldani a Nyugati pályaudvar fejlesztését, hanem évtizedekre előre kell gondolkodni.
A Westend I. és a leendő Westend II. beruházójaként legesélyesebbnek tartott Pólus Holding azért állt el a beruházásban való részvételtől, mert míg a cég nyolcmilliárd forinttal kívánt hozzájárulni a tervezett közlekedési beruházásokhoz, az állam és a főváros az utolsó szerződéstervezetben ennél már 12 milliárd forinttal nagyobb összeget követelt – áll a cég tegnapi közleményében.
A tőkeerős befektetőjelölt kilépése után sokan megkongatták a vészharangot a program felett, ám a kormányt képviselő Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) továbbra is töretlenül optimista. Azt állítja, azzal, hogy a fővárosi önkormányzat elfogadta a szabályozási kerettervet, elhárult az akadály az elől, hogy december 29-én kihirdesse a KVI a negyed felépítésére kiírt közbeszerzés nyertesét. A Fidesz szerint viszont léket kapott a Gyurcsány-kormány presztízsberuházása. Balsai István parlamenti képviselő szerint nem elég berakni egy épületegyüttest a város szívébe, sok tíz milliárdos közlekedésfejlesztésre is szükség lenne.
Részletek a 11. oldalon
"Ez a hely a hazám" - mutatjuk az év egyik legszebb magyar dalát! - videó