Megbízás a „falurombolónak”

Mihályi Péter liberális közgazdász családi cége bruttó 14,4 millió forintot kap a kancelláriától azért, hogy szakértői tanácsokat adjon az egészségügy átalakításához. Mihályi a több-biztosítós rendszer egyik fő kezdeményezője volt, de egy ízben arról is nyilatkozott, hogy fel kellene számolni a falvakat, mert azok a XXI. században fölöslegesek és életképtelenek.

2007. 12. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két és fél hónapi munkáért nem kevesebb mint bruttó 14,4 millió forintnyi közpénzt fizet a Miniszterelnöki Hivatal az egészségügyi „reformokhoz” kapcsolódó szakértői munkákért a Europe Tanácsadó Kft.-nek, amely Mihályi Péter és felesége, Mihályiné Erdős Judit családi vállalkozása – derül ki a kancellária internetes honlapjáról. Mihályi Péter az ÁPV Zrt. SZDSZ által delegált felügyelőbizottsági tagja, korábban pedig az azóta megszűnt államreform-bizottságnak volt a tagja. Mihályi családi cégének megbízási szerződése október 5-től december 21-ig szól, és ez idő alatt a társaságnak szakértői tanácsokat kell adnia a „reformoknak” nevezett átalakításokhoz, meg kell jelennie a kormány témával kapcsolatos egyeztetésein, és kapcsolatot kell tartania az egészségszektor szereplőivel.
Mihályi Péter munkásságát jól jellemzi egy tavalyi nyilatkozata, amelyben arról beszélt, hogy a falvak szűnjenek meg, mivel ez az intézmény középkori hagyomány. („Egész Nyugat-Európában nincs falu. A magyar települések többsége háromszáz fősnél kisebb, életképtelen.”) Hozzátette: „Az orvosi rendelőket is be kell zárni, a postát is.”
*
Mihályi szerint azok az emberek, „akik falun maradnak, a gyermekeik helyzetét rontják, mert a kistelepüléseken nem lesz rendes egészségügy, rendes közlekedés”. Megkeresésünkre a kormányszóvivői irodán elmondták: bár az egészségbiztosítási javaslat október végi benyújtásával a törvényi szintű szabályozás kormányzati előkészítése lezárult, a végrehajtási rendeletek kidolgozása, illetve az egyéb kormányzati intézkedések előkészítése „további szakmai megalapozást igényel”. Azt nem árulták el, hogy pontosan hányan dolgoznak meg ezért a csaknem 15 milliós honoráriumért, és arra sem feleltek, nem tartják-e eltúlzottnak ezt az összeget. Csupán annyit közöltek: az Europe Tanácsadó Kft.-vel kötött szerződések alapján más szakértők is részt vesznek a munkában. Hozzátették: Mihályi és csapata 2006 júniusa óta működik közre az egészségügyi „reform” előkészítésében.
Megírtuk, április közepétől június végéig Mihályiék cégének az volt a feladata, hogy egy egészségügyi szakmai munkacsoportot hozzon létre, annak projektjeit felügyelje és beszámolókat készítsen. Ezért a két és fél hónapos munkáért is 14,4 millió forintot kapott az Europe Tanácsadó Kft.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.