Székházügy: MSZP-s vétó

Az MSZP a költségvetési bizottságban leszavazta azt a fideszes javaslatot, hogy a számvevőszék soron kívül vizsgálja meg a Köztársaság tér 27. alatti kincstári ingatlan eladásának körülményeit. A Fidesz kész az ügyészséghez is fordulni. Igaz, a bizottságban is átment volna a javaslat, ha a fideszes képviselők nem hiányoznak. Az épületet a szocialisták székházával együtt adta tovább egy befektető, százszázalékos haszonnal.

2007. 12. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem vette tárgysorozatba tegnap az Országgyűlés költségvetési és számvevőszéki bizottsága Balsai István fideszes képviselőnek azt a határozati javaslatát, amely soron kívüli vizsgálatot kért volna az Állami Számvevőszéktől (ÁSZ) a Köztársaság tér 27. szám alatti volt kincstári ingatlan gyanús eladása miatt. Pedig minden esély meg lett volna arra, hogy a javaslatot elfogadja a testület, ugyanis az SZDSZ két képviselője és az MDF-es Herényi Károly is támogatta azt, ráadásul Tukacs István és Kékesi Tibor MSZP-képviselők tartózkodtak. Azonban több fideszes politikus nem jelent meg az ülésén, így 12:8 arányban elbukott Balsai javaslata.
Az MSZP nevében felszólaló Keller László azzal magyarázta a javaslat elutasítását, hogy az ÁSZ amúgy is rendszeresen vizsgálja a pártokat. Azt is kifogásolta, hogy a javaslat szövege prejudikál. Ezzel szemben Herényi Károly megvédte volt párttársát, mondván, a javaslat nem prejudikál, és igenis gyanús, hogy pár hónappal az eladás után kétszer annyiért cserélt gazdát az ingatlan. Hankó Faragó Miklós (SZDSZ) kiemelte: ha nem támogatnák a vizsgálatot, fölvetődne a gyanú, hogy valami nincs rendjén az ügyletben. Balsai István a bizottsági ülésen cáfolta Keller fölvetését a pártoknál végzett rendszeres ÁSZ-vizsgálatokról. Rámutatott: ilyenkor a gazdálkodást, nem pedig az efféle üzleteket veszik górcső alá. A szavazás után a fideszes politikus úgy nyilatkozott: sajnálja, hogy a szocialisták politikai okokból megakadályozták a számvevőszéki vizsgálatot, de pártja ennek ellenére beterjeszti az Országgyűlésnek a javaslatot, és ha azt is elutasítják, akkor az ügyészséghez fordulnak.
Ismert, a Magyar Államkincstár – Veres János pénzügyminiszter engedélyével – 2006-ban úgy adta el zártkörű pályázat útján a Köztársaság tér 27. alatti épületet 373 millió forintért az addigi bérlőnek, a Horizont Zrt.-nek, hogy az eredeti árat értéknövelő beruházásokra hivatkozva csaknem 200 millióval csökkentette. A Népszabadság megírta, nem sokkal később az épületet a mellette lévő MSZP-székházzal együtt 1,6 milliárd forintért értékesítették, amelyből a Köztársaság tér 27.-ért 700 millió forintot, vagyis a korábbi ár kétszeresét fizette a vevő. A szocialistákhoz közel álló Horizont Zrt. tulajdonosai között van Szenetes Pálné, aki Puch László MSZP-pénztárnok munkatársa, és a párt gazdasági ügyeit intézi. A cégben érdekelt Simon Dénes, a szocialisták gazdasági munkacsoportjának volt tagja és Barinkai Péter, a Wallis Zrt. jogelődjének vezérigazgatója is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.