Az előzetes tervek szerint a kormány mai ülésén foglalkozik a kormányzati negyed (K4) projekttel. A Magyar Nemzet értesülése szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnök irreális feltételekkel is belevágna a beruházásba. „Görözdi György miniszteri biztos szerint határidőre elkészül a létesítmény. Állítja: az eddig felvetődött kifogásokat orvosolni tudják. Építészek véleménye szerint a mű elvileg ilyen rövid idő alatt is megépíthető, csakhogy: a gyors építkezés alapja az alapos tervezés, előkészítés. Percre lebontva kell ismerni minden lépést. A szakma szerint ez a munka azonban nincs előkészítve.” A fenti mondatokat nem a halódó K4 kapcsán, és nem 2008-ban írta a sajtó, hanem 2004 októberében, a 2006-os úszó Eb helyszínéül szolgáló uszoda építésének az előkészítése ügyében. A beruházásra jellemző, hogy a verseny előtt néhány hónappal Budapestre látogató Bartolo Condsolo, a nemzetközi szövetség vezetője azt mondta, riadt és szomorú, mert attól tart, hogy nem lesznek készen a medencék az Eb-re. Holott az Európai Úszóliga ajánlásai szerint egy évvel a 2006-os kontinensverseny előtt már készen kellett volna állnia a budapesti létesítménynek.
A 141 milliárdos K4 helyzete több szempontból hasonló a 2,2 milliárdos Margit-szigeti beruházáshoz: időzavarban, megfelelő előkészítettség nélkül vágott bele a kormányzat a projektbe. És nemcsak Görözdi György miniszteri biztos személye a kapocs, hanem a beruházó-kivitelező KÉSZ-Europolis konzorcium első tagjáé is. A KÉSZ Holdinghoz nemrég igazolt át alelnöknek Gansperger Gyula attól a Wallis-csoporttól, amely az utolsó pillanatban lépett vissza a részvételtől – értesült a HVG. A hetilap úgy tudja, a január 16-i döntésig az építészeknek egy olyan új tervet kell letenniük az asztalra, amely „ráfér” a Nyugati pályaudvar mögötti MÁV-telekre, azaz nem veszi igénybe sem a közlekedési besorolású, sem a fővárosi önkormányzat tulajdonában álló telkeket.
A KÉSZ cégcsoport az idén lesz 25 esztendős. Az eddigi elnök-vezérigazgató, Varga Mihály közel hétmilliárdos vagyonával felkerült az ország leggazdagabb vállalkozóinak listájára. A KÉSZ kormányzatinegyed-felelőse, Lengyel Iván az Index internetes portál kérdésére elmondta, hogy a pályázati kikötéseknek megfelelő ajánlatot tettek, és a határidőket is megpróbálnák tartani. A KÉSZ a 90-es évek közepén a később leszerelt autópálya-fizetőkapukkal csinált nagy üzletet. Az utóbbi időszakban az ingatlanpiacon több száz lakás, valamint ipari létesítmény mellett nagy állami megrendelésekhez jutott. Ilyen volt a Margit-szigeti uszodaépítés is.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő