Több száz millió forintot nyert két, szocialista körökkel kapcsolatba hozható cég az Agrár- és vidékfejlesztési operatív program (AVOP) keretében. Az egyik társaság, a hajdúnánási Tedej Zrt. e programnak köszönhetően 2005 és 2006 között mintegy 650 millió forinttal lett gazdagabb, ezzel a Hajdú-Bihar megyében kiosztott AVOP-os pénzek csaknem hat százalékát nyerve el.
A dolog érdekessége, hogy a cégben fontos tisztséget töltött és tölt be Bódi László és Bódi Lászlóné, akiknek lánya, Kőrösiné Bódi Judit komoly MSZP-s múlttal rendelkezik. A hölgy a 2002-es országgyűlési választáson még nem indult jelöltként, de az MSZP országos listáján a 137. helyet kapta meg. Ennél komolyabb eredményt ért el a 2002-es őszi önkormányzati választáson, hiszen októberben a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés MSZP-s tagja lett. A szocialisták bizonyára meg lehettek elégedve Kőrösiné Bódi Judit munkájával, hiszen a politikus négy évvel később, 2006 októberében ismételten bekerülhetett a megye közgyűlésébe, s ezt még megfejelte azzal, hogy ugyanekkor pártlistán bejutott Hajdúnánás képviselő-testületébe is. Itt a lánya váltotta az apját, mert 2006-ig Bódi László több cikluson keresztül a hajdúnánási testület tagja volt, természetesen az MSZP színeiben. Az önkormányzati politikai karrier mellett Kőrösiné Bódi Judit az FVM Vidékfejlesztési, Képzési és Szaktanácsadási Intézet Észak-alföldi régió koordinátora, társadalmi munkában pedig az MSZP hajdúnánási alapszervezetének elnöke. A város honlapja szerint a hölgy férjezett, a dolog érdekessége pedig az, hogy férje, Kőrösi Róbert szintén a Tedej Zrt. tagja.
Hasonlóan érdekes a szintén a megyében tevékenykedő, debreceni székhelyű Agrárgazdaság Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. helyzete is, amely 2005 és 2006 között több mint 112 millió forintot nyert az AVOP keretében. A cég ügyvezetője Forgács Barna, aki Kőrösiné Bódi Judittal együtt ül a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés MSZP-frakciójában. A férfi egyébként az Agrárgazdaság Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. közvetlen irányítását biztosító befolyással rendelkezik. Forgács Barna emellett arról is ismeretes, hogy a 2006-os országgyűlési választáson Hajdú-Bihar megye 3-as számú egyéni választókerületében az MSZP jelöltjeként elindult Kósa Lajos, Debrecen polgármestere ellen, de alulmaradt. Forgács Barna társadalmi munkában a Magyar Agrárkamara alelnöke, a Hajdú-Bihari Agrárkamara és a Hajdú-Bihar Megyei Vadászkamara elnöke. A legérdekesebb azonban, hogy Forgács Barna fia, Forgács Barnabás 2005 márciusa és 2006 augusztusa között az FVM irányító hatósági főosztályán dolgozott, 2005. július és 2006. augusztus között magát a főosztályt vezette, ahová éppen az AVOP Program menedzsmentosztály is tartozott. Főosztályvezetőként tevékenységének leírása: „SAPARD, AVOP, NVT irányító hatósági feladatok, programkoordináció”. Forgács Barnabás 2006 augusztusa óta az FVM agrár-vidékfejlesztési főosztályát irányítja. Főosztályvezetőként tevékenységének leírása: „SAPARD, AVOP, NVT, Új Magyarország Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósági feladatok, program koordináció, szaktanácsadás, megújuló energia”.
Forgács Barnabás tehát évek óta az AVOP területén is dolgozik. Megkérdeztük hát a minisztérium sajtóügyeletét, hogy a minisztérium nem tartja-e összeférhetetlennek, hogy miközben Forgács Barnabás évek óta az AVOP területén is dolgozik az FVM-ben, édesapja, Forgács Barna cége, az Agrárgazdaság Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. 2004 és 2006 között 112 millió forint AVOP-os támogatást nyert el. A tárca sajtóügyelete azt közölte, hogy „álláspontjuk szerint nincs összeférhetetlenség.” – Nem alkalmazható hátrányos diszkrimináció egyetlen gazdasági szervezettel szemben sem, és a támogatások elbírálása, valamint ellenőrzése az ön által is minden bizonnyal jól ismert rendszeren keresztül történik – tette hozzá az FVM Sajtóiroda.
Több helyen is tüntettek Magyar Péter ellen a felháborodott nyugdíjasok